• Тел: 061 236-30-99
  • Email: сiit.zp@gmаil.com
  • Ресурси:
Иванов Сергей

Иванов Сергей

15 березня 2017 року на базі Пологівського колегіуму № 1 під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся перший тренінг «Основи програмування програмно-апаратної платформи Arduino».  У тренінгу взяли участь учителі фізики, математики та інформатики навчальних закладів Пологівського району.
 
15 березня 2017 року на базі Пологівського колегіуму № 1 під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся перший тренінг «Основи програмування програмно-апаратної платформи Arduino».  У тренінгу взяли участь учителі фізики, математики та інформатики навчальних закладів Пологівського району.
 
У програмі тренінгу учителі ознайомилися з історією створення програмно-апаратної платформи Arduino, її архітектурою та інтегрованим програмним середовищем, прикладами проектів у різних галузях науки, освіти та побуту.
 
Отримав первісну інформацію щодо основних призначення та характеристик платформи Arduino, учасники тренінгу почали створювати свої проекти. Кожна група вчителів отримала мікроконтролер Arduino Uno, макетну плату, необхідні елементи електроніки та комплект дидактичних матеріалів.
 
У процесі практичної роботи учителі ознайомилися з основами програмування платформи Arduino, спостерігаючи за результат своїх дії на макетній платі.
 
Крім того учасники тренінгу отримали інформацію щодо програм симуляції електронних схем та програм візуалізації алгоритмів.
 
Цього був вже перший тренінг, який проводився у районі, попереду – ще тренінги в інших районах області.
 
10 березня 2017 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся другий семінар «Створення шкільного медіахолдингу». У роботі семінару взяли участь заступники директорів з виховної роботи, методисти районних/міських методичних кабінетів та вчителі Запорізької області.
 
У рамках семінару розглядалися такі питання:
 
- нові завдання медіаосвіти та медіаграмотності в умовах інформаційного протистояння;
- актуальність проведення творчих медіафестивалей;
- проблеми створення шкільного медіахолдингу на основі існуючого досвіду;
- обговорення структури та організації роботи шкільного медіа холдингу;
- обговорення типового Статуту шкільного медіахолдингу;
 
Програма семінару:
10.03 Організація та структура шкільного медіахолдингу 2год.
10.03 Зміст роботи шкільного медіахолдингу ( Сайт, газета, Радіо, ТБ, Кіноклуб, Анімаційна студія) 2год.
 
Тренінг учителів запорізьких шкіл «Основи програмування программно-апаратної платформи Arduino»
 
13 лютого 2017 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся перший тренінг «Основи програмування программно-апаратної платформи Arduino». У тренінгу взяли участь учителі фізики та інформатики запорізьких шкіл.
 
У програмі тренінгу учителі ознайомилися з історією створення програмно-апаратної платформи Arduino, її архітектурою та інтегрованим програмним середовищем, прикладами проектів у різних галузях науки, освіти та побуту.
 
Отримав первісну інформацію щодо основних призначення та характеристик Arduino, учасники тренінгу почали створювати свої проекти. Кожна група вчителів отримала мікроконтролер Arduino Uno, макетну плату, необхідні елементи електроніки та комплект дидактичних матеріалів.
 
У процесі практичної роботи учителі ознайомилися з основами програмування Arduino, спостерігаючи за результат своїх дії на макетній платі.
 
Крім того учасники тренінгу отримали інформацію щодо програм симуляції електронних схем та програм візуалізації алгоритмов.
V Медіафестиваль для школярів «ЗНАННЯ – ДОРОВКАЗИ У МАЙБУТНЄ»
 
04 листопаду у межах Міжрегіональної виставки «Ярмарок освіти» відбулося нагородження Лауреатів V-го Медіафестивалю для школярів – 2016 «ЗНАННЯ – ДОРОВКАЗИ У МАЙБУТНЄ».
 
Усього у медіафестивалі взяли участь 64 загальноосвітніх, позашкільних, професійних закладів та інтернатів, підготувавши 96 робіт у чотирьох номінаціях. Цього року Медіафестиваль для школярів проходив у контексті розгортання освітнього напряму STEM-освіти.У межах Медіафестивалю були запропоновані такі напрями: «Я обираю…», «Наука – поруч», «Відеотвір про відомого українського вченого», «Науково-популярний твір з будь-якого наукового напряму». Виявили активність учні закладів, які розташовані у 5 містах обласного підпорядкування та 15 сільських районах (список учасників додається).
 
Найактивнішими були заклади освіти обласного підпорядкування, міст: Бердянська, Запоріжжя, Дніпрорудного, Мелітополя, Токмака, районів: Гуляйпільского, Кам’янсько-Дніпровського, Мелітопольського, Пологівського, Токмацького, Чернігівського.
 
Першій досвід проведення Медіафестивалю у контексті STEM-освіти переконливо свідчить про необхідність залучення учнів до творчої роботи у науковому напряму. На жаль, більшість учасників не ознайомилися з каталогом майбутніх професій, а це – майбутнє наших учнів. Дуже мало робіт у напряму «Наука – поруч», що вказує на розрив між теорією та практикою навчання. Теоретичні знання з фізики, хімії, математики – це окремо, а життя – це окремо. Дуже важливо для учнів знайти приклади застосування теоретичних знань у практичному житті. Також, на жаль, учні (і значною мірою і вчителі) не знайомі з видатними українськими вченими, що йде всупереч із завданнями національно-патриотичного виховання. Взагалі можна сказати, що у школах потрібно приділяти більше уваги використанню багатьох науково-популярних видань та сайтів.
Наступний Медіафестиваль для школярів – 2017 планується провести у період «квітень – листопад», завершуючи його у межах проведення Міжрегіональної виставки «Ярмарок освіти». Є сподівання, що учні будуть працювати над творчими роботами у період літніх канікул. (Насправді, цього року це не відбулося). Можливо ми розширемо перелік напрямів, включивші до них такі напрями як «Наукова фотографія» та «Видатні українські винахідники».
 
 
 
25 жовтня 2016 р. о 17:00 у Київському Палаці дітей та юнацтва у межах Восьмого міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті» та Четвертої міжнародної виставки «World Edu» відбулася Конференція «SТЕM – світ інноваційних можливостей». Тема Конференція: «Посилення ролі SТЕM-освіти в реаліях модернізації сучасної школи».
 
З вітальним словом та доповіддю «Посилення ролі SТЕM-освіти в реаліях модернізації сучасної школи» виступила Олена Олександрівна Патрикеєва, начальник відділу STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України.
 
У своєму виступі доповідачка звернула увагу на актуальні завдання упровадження STEM-освіти в умовах модернізації сучасної школи. Вона розповіла про роботу робочої групи з питань упровадження STEM-освіти в Україні. Зокрема, надано інформацію про чергове засідання робочої групи, на якому було вирішено взяти за основу План заходів щодо впровадження STEM-освіти в Україні на 2016-2018 роки з усіма висловленими доповненнями.
 
З доповіддю «Міський STEM-центр. Мета та проблеми створення» виступили Іванов Сергій Аркадійович, к.т.н., доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті КЗ «Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти» ЗОР та Хвастик Михайло Володимирович, директор Комунарського районного центру молоді та школярів.
 
У першій частини доповіді С. А. Івановим було актуалізовано питання розробки «ядра знань» у загальному напрямі STEM-освіти. Було запропоновано формування цього «ядра знань» у трьох напрямах: Людина, Природний та неприродний світ, Суспільство. У процесі складання «образу світу» через вказані напрями використовуються знання з фізики, математики, хімії, інжинірингу. У другій частини доповідачі розповіли про мету та проблеми створення першого міського STEM-центру. Було представлено інформацію про цей проект, ознайомлено з найближчими планами. Було також оголошено перелік обладнання, яке планується для роботи STEM-центру.
 
Доповідь «Освітня робототехніка як складова SТЕM-освіти» Дзюба Сергій Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель інформатики, вчитель-методист НВК №141 «ОРТ» м. Київ.
 
У своєї доповіді доповідач детально розповив про досвід роботи навчального закладу у сфері освітньої робототехніки, розглядаючи її як складову STEM-освіти. Основну увагу доповідач звернув на особливості упровадження освітньої робототехніки для учнів різного віку. Було продемонстровано відео та презентації, які відображають діяльність навчального закладу у цьому напрямі.
 
Старший науковий співробітник відділу SТЕM-освіти Інституту модернізації змісту освіти, к.п.н. Наталія Олександрівна Гончарова представила доповідь «Використання ігрових технологій в SТЕM-освіті».
 
Доповідачка звернула увагу на особливий напрямок розвитку SТЕM-освіти, зв’язаний з використанням ігрових технологій. В основному доповідачка ознайомила присутніх з освітніми ресурсами, які дуже швидко розвиваються у наш час.
20 жовтня 2016 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся семінар «Створення шкільного медіахолдингу». У роботі семінару взяли участь заступники директорів з виховної роботи та методисти районних/міських методичних кабінетів Запорізької області.
 
У рамках семінару розглядалися такі питання:
 - стан формування та розвитку сучасної медіаосвіти та медіаграмотності на етапі завершення Всеукраїнського експерименту;
 - проблеми упровадження медіаосвіти та медіаграмотності у навчальних закладах на сучасному етапі напружених інформаційних стосунків;
 - нові завдання медіаосвіти та медіаграмотності у контексті медіафілософії та медіа психології;
 - актуальність створення шкільного медіахолдингу як важливіший напрямок формування медіа обізнаних школярів;
 - обговорення типового Статуту шкільного медіахолдингу.
 
У рамках семінару було докладно проаналізовано хід реалізації Всеукраїнського експерименту з упровадження медіаосвіти у навчально-виховний процесс. Головну увагу було сконцентровано на проблемах медіаосвіти, медіаграмотності та медіа і інформаційної компетентності в сучасних умовах напруженої інформаційної війни. Керівник обласного семінару Іванов С.А. наполягав на важливості формування умінь аналізувати не факти та події, а процеси та явища. Він показав на конкретних прикладах як це відбувається. Розвиваючи цю тему, було сформульовано більше широке розуміння медіаосвіти, маючи на увазі актуальність виховання інтелектуальної компетентності.
 
Спираючись на такому підході, С.А. Іванов висунув як невідкладне завдання створення шкільних медіахолдингів, які можна розглядати як структуру шкільного самоврядування. Як приклад такого підходу було продемонстровано досвід НВК № 19 (м. Запоріжжя), з яким виступив учитель-організатор А.В. Єлькін.
Теоретичні погляди були переведені у практичну площину, шляхом обговорення типового Статуту шкільного медіахолдингу, який був розісланий заздалегідь. З метою розвитку цього напряму учасники семінару домовилися провести наступний обласний семінар у 2017 році.
Чергове засідання творчої групи «Науково-методичний супровід STEM-освіти в навчальних закладах Запорізької області» відбулося на кафедрах Запорізького національного технічного університету. Учасники творчої групи ознайомилися з основними напрямами робіт з упровадження STEM-освіти у навчальний процес кафедри «Програмні засоби» Факультету комп’ютерних наук і технологій (зав. кафедрою д.т.н., професор Субботін С.О.) та кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок» Фізико-технічного інституту (зав. кафедрою доцент, к.т.н. Бондаренко В.І.).
 
Особливий інтерес викликало ознайомлення з обладнанням лабораторій кафедр Доцент кафедри програмних засобів, к.т.н. Табунщик Г.В. розповіла членам творчої групи про можливості віртуальних лабораторій, які забезпечують дистанційне навчання з лабораторним обладнанням, ознайомила з основами 3D моделювання, включаючи 3D-принтер, представила роботи з програмування комп’ютерних та робототехнічних систем на базі платформ Arduino та Rasberry Pi, а також розроблення мобільних додатків для Android та IOS.
 
Доцент кафедри електроприводу та автоматизація промислових установок, к.т.н. Пирожок А.В. ознайомив членів творчої групи зі спеціалізованою комп’ютерною лабораторією автоматизації, яка обладнана найсучаснішими спеціалізованими комплексними стендами Industrial Automation фірми Simens, стендами на базі мікроконтролера LOGO та комплектами для моделювання LEGO MINDSTORMS. Було продемонстровано також проекти, розроблені за допомогою програмно-технічної платформи Arduino.
 
Значну увагу вчителів було привернуто до можливого впровадження у навчальний процесс та позаурочну роботу шкіл технологій робототехніки, програмування мобільних пристроїв та вбудованих систем. У процесі обміну думок деякі члени творчої групи виявили бажання співрпрацювати з вченими та інженерами кафедр та вирішували практичні питання викладання елементів робототехніки в навчальних закладах.
 
Керівник творчої групи, доцент, к.т.н. Іванов С.А.
 
26 січня 2016 року на базі Запорізького колегіуму №98 відбулося розширене засідання творчої групи фахівців Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради з розвитку STEM-освіти у формі Круглого столу «Сучасні підходи до STEM–навчання. Світовий досвід та завдання вітчизняної освіти».
 
Науково-методичний семінар «Перспективи впровадження STEM–освіти у Запорізький області»
 
18 грудня в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся науково-методичний семінар «Перспективи впровадження STEM–освіти у Запорізький області». З доповіддю просутність, проблеми і перспективи STEM-освіти виступив доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванов С.А.
 
Під час виступу доповідач ознайомив учасників семінару із сутністю STEM-освіти та її розвитком у розвинутих країнах світу. На його думку, головна мета нової парадигми освіти полягає, по-перше, у підготовці наукових та  інженерних кадрів, по-друге, прагнення до професій майбутнього. У ході доповіді були представлені рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в Україні, розроблені на VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційні технології навчання обдарованої молоді», яка відбулася 3-4 грудня цього року.
 
У процесі обговорень учасники семінару зазначили важливість розвитку STEM-освіти в навчальних закладах області. Доповідач запропонував напрями, деякі з яких  мають стати пріоритетними у розвитку STEM-освіти в Запорізькій області. Серед них – громадський лекторій, медіафестиваль у науково-популярному напрямі, створення експериментальних майданчиків тощо. Важливим напрямом розвитку наукового та інженерного мислення, на думку проректора з наукової роботи та міжнародних зв’язків Гури Т.Є. є формування в учнів метакогнітивних вмінь у процесі набуття знань.
 
Першим кроком на шляху розвитку STEM-освіти в Запорізькій області стало створення відповідних творчих груп.
 
Доповідь представлена у вигляді інтелект-карти, що розташована за адресою, яку можна відкрити, завантаживши безкоштовну програму XMind 7.
Страница 1 из 2