• Тел: 061 236-30-99
  • Email: сiit.zp@gmаil.com
  • Ресурси:
Иванов Сергей

Иванов Сергей

17 жовтня 2017 року на базі ЗОІППО під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся обласний семінар «Програми емуляції електронних та робототехнічних систем». У роботі семінару взяли участь учителі інформатики, природничих дисциплін та трудового навчання нашої області.
У рамках семінару розглядалися найважливіші питання використання програм емуляції та симуляції електронних та робототехнічних систем. Семінар мав три блоки: емуляційні програми, порівняльний аналіз цифрових лабораторій на уроках природничих дисциплін, цифрова лабораторні комплекси Vernier. У первому блоці демонструвались можливості програм емуляції роботи мікроконтролера Arduino. Учасники семінару ознайомилися з основами програмування електронних пристроїв на базі апаратно-програмної платформи Arduino: Fritzing, vbb4Arduino, TinkerCad.
 
У другому блоці керівник семінару провів порівняльний аналіз цифрових лабораторій, які використовуються на уроках природничих дисциплін:
 
На третьому блоці були продемонстровані можливості цифрових лабораторій платформи Vernier представниками фірми DIXI Education, а саме:
 - цифрова фізична лабораторія (для вчителя і для учня);
 - цифрова хімічна лабораторія (для вчителя і для учня);
 - цифрова біологічна лабораторія (для вчителя і для учня);
 
Представники DIXI Education повідомили про досвід використання цифрових лабораторій в навчальних закладах,зокрема у Запорізькій області.
На завершення семінару відбулося обговорення актуальних питань використання цифрових лабораторій на уроках природничих дисциплін. Зокрема, представники шкіл звертали увагу на недостатню готовність вчителів працювати з таким обладнанням. У загальному учасники семінару погодились продовжувати роботу у напряму ознайомлення освітньої спільноти з сучасними цифровими лабораторіями.
 
31.03-01.04.17 у Києві відбулася П’ята міжнародна науково-методична конференція «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи».
 
Організаторами конференції стали Міністерство освіти і науки України та Академія української преси (АУП). Аудиторія учасників – учителі загальноосвітніх навчальних закладів, науково-педагогічні працівники вищих педагогічних навчальних закладів, закладів післядипломної педагогічної освіти, співробітники бібліотек, науковці та працівники масмедіа, представники органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства, активісти молодіжних організацій.
 
У роботі конференції взяли участь:
 - Валерій Іванов, президент Академії української преси, проф., д-р філол. наук , Сюзан К. Фрітц, директор Регіональної місії Агентства США (USAID) в Україні, Білорусі, Молдові та на Кіпрі;
 - Вейн Шарп, директор Інтерньюс в Україні;
 - Маргарита Захарчук, локальний координатор Академії Deutsche Welle в Україні;
 - Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»;
 - Андрій Куликов, голова Комісії з журналістської етики;
 - Олександр Харченко, секретар Національної спілки журналістів України, генеральний директор Національного інформагентства «Укрінформ»;
 
Серед основних напроямів роботи конференції були такі:
 - медіаосвіта і медіаграмотність: інтегровані практики;
 - медіаосвіта і медіаграмотність в дошкільних навчальних закладах;
 - медіаосвіта і медіаграмотність у післядипломній та вищій педагогічній освіті;
 - медіаосвіта: моделі впровадження в позашкільних навчальних закладах;
 
Запрорізьку область було представлено пятьма учасниками, доповіді яких торкалися теоретичних питань формування медіаінформаційної компетентності (доцент, к.т.н. Іванов С.А.), а також питань практичної медіаосвіти. Зокрема, доповіді вчителів А.В. Єлькіна (ЗНВК №19) та А.О. Міщук (ЗК № 98) були присвячені питання організації роботи шкільних медіахолдингів. У доповіді учителя медіакультури КЗ "Січовий колегіум" П.О. Коваленка йшлся про SMM-просування бренду (школи, видання, радіо тощо), учитель ЗНВК № 19 Н.Ф. Мандзій розповіла про аудіовізуальні практики у формуванну медіаграмотності.
 
Впродовж двох днів відбувався обмін думками, теоретичними поглядами, практичним досвідом, а, головне, йшлася напружена робота у напряму формування змісту другого етапу експерименту упровадження медіаграмотності у навчально-виховний процес, з основними рисами якого познайомила заступник директора Інституту соціальної і політичної психології АПН України, д.псих. наук Л.А. Найдьонова.
 
27 березня у приміщенні Приазовской ЗОШ І-ІІІ ступеней № 2 відбувся черговий тренінг "Основи програмування апаратної платформи Arduino".
 
У процесі тренінгу вчителі інформатики, фізики та математики ознайомилися з призначенням, архитектурою та інтегрованим програмним середовищем апаратної платформи Arduino. Учасники тренінгу під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. виконали практичні навчальні завдання, програмуючи мікроконтролер Arduino для управління деякими проектами. Поряд з цим учасники тренінгу отримали знання щодо можливостей візуалізації алгоритмів (DRAKON), побудови віртуальних макетних плат за допомогою програми Fritzing та дидактичними особливостями застосування симуляторів платформи Arduino. Проведений тренінг став першим кроком на шляху до створення за ініціативою вчителя інформатики Шевченківської ЗОШ Дрібнохода Д.А. першого в області районного STEM-центру.
15 березня 2017 року на базі Пологівського колегіуму № 1 під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся перший тренінг «Основи програмування програмно-апаратної платформи Arduino».  У тренінгу взяли участь учителі фізики, математики та інформатики навчальних закладів Пологівського району.
 
У програмі тренінгу учителі ознайомилися з історією створення програмно-апаратної платформи Arduino, її архітектурою та інтегрованим програмним середовищем, прикладами проектів у різних галузях науки, освіти та побуту.
 
Отримав первісну інформацію щодо основних призначення та характеристик платформи Arduino, учасники тренінгу почали створювати свої проекти. Кожна група вчителів отримала мікроконтролер Arduino Uno, макетну плату, необхідні елементи електроніки та комплект дидактичних матеріалів.
 
У процесі практичної роботи учителі ознайомилися з основами програмування платформи Arduino, спостерігаючи за результат своїх дії на макетній платі.
 
Крім того учасники тренінгу отримали інформацію щодо програм симуляції електронних схем та програм візуалізації алгоритмів.
 
Цього був вже перший тренінг, який проводився у районі, попереду – ще тренінги в інших районах області.
 
10 березня 2017 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся другий семінар «Створення шкільного медіахолдингу». У роботі семінару взяли участь заступники директорів з виховної роботи, методисти районних/міських методичних кабінетів та вчителі Запорізької області.
 
У рамках семінару розглядалися такі питання:
 
- нові завдання медіаосвіти та медіаграмотності в умовах інформаційного протистояння;
- актуальність проведення творчих медіафестивалей;
- проблеми створення шкільного медіахолдингу на основі існуючого досвіду;
- обговорення структури та організації роботи шкільного медіа холдингу;
- обговорення типового Статуту шкільного медіахолдингу;
 
Програма семінару:
10.03 Організація та структура шкільного медіахолдингу 2год.
10.03 Зміст роботи шкільного медіахолдингу ( Сайт, газета, Радіо, ТБ, Кіноклуб, Анімаційна студія) 2год.
 
Тренінг учителів запорізьких шкіл «Основи програмування программно-апаратної платформи Arduino»
 
13 лютого 2017 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся перший тренінг «Основи програмування программно-апаратної платформи Arduino». У тренінгу взяли участь учителі фізики та інформатики запорізьких шкіл.
 
У програмі тренінгу учителі ознайомилися з історією створення програмно-апаратної платформи Arduino, її архітектурою та інтегрованим програмним середовищем, прикладами проектів у різних галузях науки, освіти та побуту.
 
Отримав первісну інформацію щодо основних призначення та характеристик Arduino, учасники тренінгу почали створювати свої проекти. Кожна група вчителів отримала мікроконтролер Arduino Uno, макетну плату, необхідні елементи електроніки та комплект дидактичних матеріалів.
 
У процесі практичної роботи учителі ознайомилися з основами програмування Arduino, спостерігаючи за результат своїх дії на макетній платі.
 
Крім того учасники тренінгу отримали інформацію щодо програм симуляції електронних схем та програм візуалізації алгоритмов.
V Медіафестиваль для школярів «ЗНАННЯ – ДОРОВКАЗИ У МАЙБУТНЄ»
 
04 листопаду у межах Міжрегіональної виставки «Ярмарок освіти» відбулося нагородження Лауреатів V-го Медіафестивалю для школярів – 2016 «ЗНАННЯ – ДОРОВКАЗИ У МАЙБУТНЄ».
 
Усього у медіафестивалі взяли участь 64 загальноосвітніх, позашкільних, професійних закладів та інтернатів, підготувавши 96 робіт у чотирьох номінаціях. Цього року Медіафестиваль для школярів проходив у контексті розгортання освітнього напряму STEM-освіти.У межах Медіафестивалю були запропоновані такі напрями: «Я обираю…», «Наука – поруч», «Відеотвір про відомого українського вченого», «Науково-популярний твір з будь-якого наукового напряму». Виявили активність учні закладів, які розташовані у 5 містах обласного підпорядкування та 15 сільських районах (список учасників додається).
 
Найактивнішими були заклади освіти обласного підпорядкування, міст: Бердянська, Запоріжжя, Дніпрорудного, Мелітополя, Токмака, районів: Гуляйпільского, Кам’янсько-Дніпровського, Мелітопольського, Пологівського, Токмацького, Чернігівського.
 
Першій досвід проведення Медіафестивалю у контексті STEM-освіти переконливо свідчить про необхідність залучення учнів до творчої роботи у науковому напряму. На жаль, більшість учасників не ознайомилися з каталогом майбутніх професій, а це – майбутнє наших учнів. Дуже мало робіт у напряму «Наука – поруч», що вказує на розрив між теорією та практикою навчання. Теоретичні знання з фізики, хімії, математики – це окремо, а життя – це окремо. Дуже важливо для учнів знайти приклади застосування теоретичних знань у практичному житті. Також, на жаль, учні (і значною мірою і вчителі) не знайомі з видатними українськими вченими, що йде всупереч із завданнями національно-патриотичного виховання. Взагалі можна сказати, що у школах потрібно приділяти більше уваги використанню багатьох науково-популярних видань та сайтів.
Наступний Медіафестиваль для школярів – 2017 планується провести у період «квітень – листопад», завершуючи його у межах проведення Міжрегіональної виставки «Ярмарок освіти». Є сподівання, що учні будуть працювати над творчими роботами у період літніх канікул. (Насправді, цього року це не відбулося). Можливо ми розширемо перелік напрямів, включивші до них такі напрями як «Наукова фотографія» та «Видатні українські винахідники».
 
 
 
25 жовтня 2016 р. о 17:00 у Київському Палаці дітей та юнацтва у межах Восьмого міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті» та Четвертої міжнародної виставки «World Edu» відбулася Конференція «SТЕM – світ інноваційних можливостей». Тема Конференція: «Посилення ролі SТЕM-освіти в реаліях модернізації сучасної школи».
 
З вітальним словом та доповіддю «Посилення ролі SТЕM-освіти в реаліях модернізації сучасної школи» виступила Олена Олександрівна Патрикеєва, начальник відділу STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України.
 
У своєму виступі доповідачка звернула увагу на актуальні завдання упровадження STEM-освіти в умовах модернізації сучасної школи. Вона розповіла про роботу робочої групи з питань упровадження STEM-освіти в Україні. Зокрема, надано інформацію про чергове засідання робочої групи, на якому було вирішено взяти за основу План заходів щодо впровадження STEM-освіти в Україні на 2016-2018 роки з усіма висловленими доповненнями.
 
З доповіддю «Міський STEM-центр. Мета та проблеми створення» виступили Іванов Сергій Аркадійович, к.т.н., доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті КЗ «Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти» ЗОР та Хвастик Михайло Володимирович, директор Комунарського районного центру молоді та школярів.
 
У першій частини доповіді С. А. Івановим було актуалізовано питання розробки «ядра знань» у загальному напрямі STEM-освіти. Було запропоновано формування цього «ядра знань» у трьох напрямах: Людина, Природний та неприродний світ, Суспільство. У процесі складання «образу світу» через вказані напрями використовуються знання з фізики, математики, хімії, інжинірингу. У другій частини доповідачі розповіли про мету та проблеми створення першого міського STEM-центру. Було представлено інформацію про цей проект, ознайомлено з найближчими планами. Було також оголошено перелік обладнання, яке планується для роботи STEM-центру.
 
Доповідь «Освітня робототехніка як складова SТЕM-освіти» Дзюба Сергій Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель інформатики, вчитель-методист НВК №141 «ОРТ» м. Київ.
 
У своєї доповіді доповідач детально розповив про досвід роботи навчального закладу у сфері освітньої робототехніки, розглядаючи її як складову STEM-освіти. Основну увагу доповідач звернув на особливості упровадження освітньої робототехніки для учнів різного віку. Було продемонстровано відео та презентації, які відображають діяльність навчального закладу у цьому напрямі.
 
Старший науковий співробітник відділу SТЕM-освіти Інституту модернізації змісту освіти, к.п.н. Наталія Олександрівна Гончарова представила доповідь «Використання ігрових технологій в SТЕM-освіті».
 
Доповідачка звернула увагу на особливий напрямок розвитку SТЕM-освіти, зв’язаний з використанням ігрових технологій. В основному доповідачка ознайомила присутніх з освітніми ресурсами, які дуже швидко розвиваються у наш час.
20 жовтня 2016 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся семінар «Створення шкільного медіахолдингу». У роботі семінару взяли участь заступники директорів з виховної роботи та методисти районних/міських методичних кабінетів Запорізької області.
 
У рамках семінару розглядалися такі питання:
 - стан формування та розвитку сучасної медіаосвіти та медіаграмотності на етапі завершення Всеукраїнського експерименту;
 - проблеми упровадження медіаосвіти та медіаграмотності у навчальних закладах на сучасному етапі напружених інформаційних стосунків;
 - нові завдання медіаосвіти та медіаграмотності у контексті медіафілософії та медіа психології;
 - актуальність створення шкільного медіахолдингу як важливіший напрямок формування медіа обізнаних школярів;
 - обговорення типового Статуту шкільного медіахолдингу.
 
У рамках семінару було докладно проаналізовано хід реалізації Всеукраїнського експерименту з упровадження медіаосвіти у навчально-виховний процесс. Головну увагу було сконцентровано на проблемах медіаосвіти, медіаграмотності та медіа і інформаційної компетентності в сучасних умовах напруженої інформаційної війни. Керівник обласного семінару Іванов С.А. наполягав на важливості формування умінь аналізувати не факти та події, а процеси та явища. Він показав на конкретних прикладах як це відбувається. Розвиваючи цю тему, було сформульовано більше широке розуміння медіаосвіти, маючи на увазі актуальність виховання інтелектуальної компетентності.
 
Спираючись на такому підході, С.А. Іванов висунув як невідкладне завдання створення шкільних медіахолдингів, які можна розглядати як структуру шкільного самоврядування. Як приклад такого підходу було продемонстровано досвід НВК № 19 (м. Запоріжжя), з яким виступив учитель-організатор А.В. Єлькін.
Теоретичні погляди були переведені у практичну площину, шляхом обговорення типового Статуту шкільного медіахолдингу, який був розісланий заздалегідь. З метою розвитку цього напряму учасники семінару домовилися провести наступний обласний семінар у 2017 році.
Чергове засідання творчої групи «Науково-методичний супровід STEM-освіти в навчальних закладах Запорізької області» відбулося на кафедрах Запорізького національного технічного університету. Учасники творчої групи ознайомилися з основними напрямами робіт з упровадження STEM-освіти у навчальний процес кафедри «Програмні засоби» Факультету комп’ютерних наук і технологій (зав. кафедрою д.т.н., професор Субботін С.О.) та кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок» Фізико-технічного інституту (зав. кафедрою доцент, к.т.н. Бондаренко В.І.).
 
Особливий інтерес викликало ознайомлення з обладнанням лабораторій кафедр Доцент кафедри програмних засобів, к.т.н. Табунщик Г.В. розповіла членам творчої групи про можливості віртуальних лабораторій, які забезпечують дистанційне навчання з лабораторним обладнанням, ознайомила з основами 3D моделювання, включаючи 3D-принтер, представила роботи з програмування комп’ютерних та робототехнічних систем на базі платформ Arduino та Rasberry Pi, а також розроблення мобільних додатків для Android та IOS.
 
Доцент кафедри електроприводу та автоматизація промислових установок, к.т.н. Пирожок А.В. ознайомив членів творчої групи зі спеціалізованою комп’ютерною лабораторією автоматизації, яка обладнана найсучаснішими спеціалізованими комплексними стендами Industrial Automation фірми Simens, стендами на базі мікроконтролера LOGO та комплектами для моделювання LEGO MINDSTORMS. Було продемонстровано також проекти, розроблені за допомогою програмно-технічної платформи Arduino.
 
Значну увагу вчителів було привернуто до можливого впровадження у навчальний процесс та позаурочну роботу шкіл технологій робототехніки, програмування мобільних пристроїв та вбудованих систем. У процесі обміну думок деякі члени творчої групи виявили бажання співрпрацювати з вченими та інженерами кафедр та вирішували практичні питання викладання елементів робототехніки в навчальних закладах.
 
Керівник творчої групи, доцент, к.т.н. Іванов С.А.
 
Страница 1 из 2