• Тел: 061 236-30-99
  • Email: сiit.zp@gmаil.com
  • Ресурси:
Черникова Людмила

Черникова Людмила

21 квітня 2018 року одночасно в кількох містах України відбувся третій Всеукраїнський фестиваль STEM освіти
 
За останні кілька років в Україні стрімко зросла популярність STEM освіти – наукового підходу, який об’єднує в собі чотири дисципліни, а саме: Science – природничі науки; Technology – технології; Engineering – технічну творчість; Mathematics – математику. STEM освіта цікава своїм нетривіальним підходом до вивчення та викладання складних речей простим, доступним та зрозумілим способом. Сьогодні STEM є окремим освітнім напрямком, що поєднує інноваційні технології у вивченні як природничих, так і художніх дисциплін.
 
Цього року STEM-2018 також проходив в Києві, Кропивницькому, Сумах, Чернігові, Миколаєві, Хмельницькому та Одесі.
 
В нашому місті фестиваль проходив в рамках заходів «STEM-весна в освіті Запорізького краю». Організаторами виступила громадська організація «Соціальна справедливість». Активну участь у підготовці і проведенні заходу взяли кафедри дошкільної освіти, теорії і методики виховання, інформатики та інформаційних технологій в освіті, дидактики та методики природничо-математичних дисциплін Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
 
На фестивалі були представлені 32 учасника від дошкільників до закладів вищої освіти міста Запоріжжя і області. Цікавими, змістовними, вражаючими були емоції дітей, гостей і відвідувачів від побаченого: всі мали можливість продемонструвати власні винаходи, зібрати робота, покерувати динамічною моделлю, постріляти у віртуальному тирі, похімічити в лабораторії, запустити ракету, виготовити авіамодель, покерувати «розумними» пристроями, зануритися у віртуальну реальність, відвідати майстер-класи та лекторій, сфотографуватися на Луні, виграти приз. І багато чого іншого.
 
Всі учасники отримали сертифікати і масу задоволення від спілкування з однодумцями та зустрічей з друзями.
 
Щира подяка всім за демонстрацію свої креативних наробок, небайдужість та інноваційність.
 
Урочисте закриття ІV етапу VІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій відбулося 23 березня 2018 року у комунальному закладі «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради.
 
Зал був переповнений, в ньому – команди, журі, оргкомітет, гості та спонсори. Присутніх привітала директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, голова оргкомітету олімпіади Озерова Тетяна Ярославівна. Далі розпочалась церемонія нагородження переможців і учасників олімпіади, в якій брали участь: виконуючий обов’язки ректора комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Казачук Анатолій Васильович та спонсори заходу.
 
Спонсорами олімпіади виступили:
- Некомерційна громадська організація «Ноосфера»;
- Запорізька торгово-промислова палата;
- ПриватБанк;
- Приватне Акціонерне Товариство «Мотор Січ»;
- Всеукраїнська Федерація Комп'ютерних Технологій та Спорту;
- Партнер олімпіади - регіональна Мережева академія Cisco;
 
На святі були присутні представники наших спонсорів:
- координатор групи проектів асоціації «Ноосфера» Маргарита Рибіна,
- віце-президент Запорізької торгово-промислової палати Антонюк Дмитро Анатолійович,
- директор Запорізького філіалу ПриватБанку Віктор Іванович Остапенко;
- президент Всеукраїнської Федерації кіберспорту України Єрмолаєв Артур.
 
Саме сумлінне добросовісне навчання привело до олімпу слави юних інформатиків, які сьогодні отримали нагороди, що заслуговують.
 
Окрім дипломів від Міністерства освіти і науки України учасникам вручили подарунки спонсори:
Лауреати одержали календарі від Приватбанку та книгу «Основи програмування» від Київського національного університету ім.Т.Г. Шевченка. Список лауреатів
- Дипломанти ІІІ ступеня були нагороджені презентаційним набором асоціації «Ноосфера» і футболкою та книгою від Приватбанку. Список дипломантів ІІІ ступеня
- Дипломанти ІІ ступеня отримали флешку від асоціації «Ноосфера» та футболку від Приватбанку. Список дипломантів ІІ ступеня
- Дипломанти І ступеня одержали PowerBank від асоціації «Ноосфера» та футболку від Приватбанку. Список дипломантів І ступеня
- Абсолютні переможці були нагороджені Дипломами І ступеня та геймерською клавіатурою від Всеукраїнської Федерації Кіберспорту, навушниками від Запорізької торгово-промислової палати та книгою від Приватбанку.
 
Спонсори олімпіади відзначили не лише учасників олімпіади, але й всіх членів журі календарями від Приватбанку за чесність, об’єктивність, прозорість та стійкість. А також і наймолодших членів журі, які самі були учасниками олімпійського руху.
 
Список абсолютних переможців
Манько Анну, студентку Національного університету «Львівська політехніка»
Ворону Богдана, студента Національного університету біоресурсів та природокористування України.
Анні Іванівні вручили навушники від Запорізької торгово-промислової палати, а Богдан Петрович отримав рюкзак від асоціації «Ноосфера».
 
Цінними подарунками від асоціації «Ноосфера» було відзначено організаторів Олімпіади - Казачука Анатолія Васильовича (флешкою), Губіну Оксану Олександрівну (цифровим ключем), Озерову Тетяна Ярославівну (PowerBankом).
 
Журі також визначило додаткові номінації:
- Дипломом та книгою від ПриватБанку було нагороджено учня, який єдиний відтворив всі поверхневі діаграми за допомогою математичних формул (Задача Гауді) – Сергійчук Назар Сергійович, Вінницька область.
- За ефективний розв’язок та повноту реалізації авторської ідеї в задачі Moon Tower дипломом та книгою від Приватбанку нагородили учня Грайф Гліб Дмитрович, м. Київ.
- Дипломом та книгою від ПриватБанку нагороджено учня, який застосував креативність та оригінальність мислення при розв’язуванні задачі «Таємничий код» – Козаков Данило Вадимович, Донецька обл.
 
Кожен конкурс має свої добрі традиції і символи. Усім відомо, що хліб – це символ щедрості і багатства, сонце – символ миру і тепла, а серце – любові і вірності. Символом знань і успіху Олімпіади – є перехідний КУБОК, який вже сім років поспіль супроводжує учасників олімпіади і став їх талісманом, що з року в рік переходить від однієї області до іншої. З теплом сердець ЗАПОРІЗЬКОГО краю КУБОК вирушає до Дніпропетровської області.
 
На урочистому закритті прозвучали музичні подарунки від вихованців комунального закладу Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради солісток студії «Арт-Стайл» - Іванченко Катерини, Марія Біладзе та вокального ансамблю «Тоніка».
 
Голова журі олімпіади Кузічев Микола Миколайович висловив вдячність керівництву та працівникам Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР. В свою чергу Тетяна Ярославівна Озерова - директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації висловила вдячність членам журі за високий науковий рівень проведення олімпіади, директору Козацького ліцею Губіній Оксані Олександрівні - за гостинність, турботу і теплий прийом учасників, членам оргкомітету представникам ЗОІППО - за чудову організацію олімпіади з ІТ.
 
Урочисте відкриття і закриття, а також перебіг подій IV етапу VІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій висвітлювався у засобах масової інформації, на Запорізькому освітянському порталі методичного відділу ЗОІППО
 
Відповідно до плану роботи Департаменту освіти і науки Запорізької обласної адміністрації та Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти повідомляємо, що 23-25 січня 2018 року на базі ЗОІППО відбувся науково-практичний семінар «Сучасні технологічні рішення як інструменти дослідницької діяльності в умовах реалізації інтегрованих підходів до вивчення дисциплін природничо-математичної, технологічної та інформатичної галузей».
 
Організатори семінару: кафедра дидактики та методик викладання природничо-математичних дисциплін (Васильченко Л.В., Гребінь С.М., Корж О.П.), інформатики та інформаційних технологій в освіті (Швець Ю.О., Собакар О.О.), кафедра теорії і методики виховання (Барліт О.О., Олійник Ю.І.)
 
Спікерами та тренерами на заході виступили:
 - Ірина Василашко, завідувач сектору підготовки вчителів відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»
 - Тетяна Засєкіна, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту педагогіки НАПН України
 - Наталія Гущина, старший викладач кафедри відкритих освітніх систем та ІКТ ЦІППО ДВНЗ «Університет менеджменту освіти»
 - Сергій Іванов, доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті КЗ «ЗОІППО» ЗОР
 - Світлана Білоус, завідувач філії – науково-дослідної експериментальної лабораторії Національного центру «Мала академія наук України»
 - Андрій Лукачевич, старший викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО» ЗОР
 - Ігор Старенький, керівник напрямку роботи зі сферою освіти компанії «IT.Integrator»
 - Антон Дзюба, розробник методичного підходу та технічного рішення «Сучасний кабінет технологій»
 
Практичним досвідом з учасниками семінару поділилися вчителі Матвіївського НВК «Всесвіт»: Рабешко Вадим Віталійович, Рабешко Тетяна Сергіївна, Полевіченко Денис Володимирович, Зубкова Марія Володимирівна, Третяк Світлана Василівна, Павлюк Лариса Сергіївна.
 
В семінарі взяли участь біля 100 освітян Запорізької області – вчителі природничо-математичних дисциплін, інформатики та технологій, інформатизатори освіти, керівники закладів освіти, методисти.
 
 
7-9 вересня 2017 року у с. Славське Львівської області було проведено підсумковий семінар-нараду обласних координаторів україно-естонського проекту "Міксіке в Україні".
 
Організаторами семінару-наради були ініціатори та керівники проекту Мілла та Міхкель Пільви OU MIKSIKE (Естонія), координатор проекту в Україні Маргарита Носкова.
У заході взяли участь представники 15 областей, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, куратор проекту від МОН України Богдан Кудренко та проректор з міжнародних зв'язків Національного університету "Львівська політехніка" Олег Матвійків.
Запорізьку область на семінарі представляли проректор з навчально-методичної роботи ЗОІППО Чернікова Л.А. та завідувач кафедри початкової освіти Нікулочкіна О.В.
На семінарі координатори представили звіти про виконану роботу у областях, відзначили позитивні моменти проекту та обговорили проблеми, з якими стикнулись під час його реалізації на місцях. Взяли активну участь в обговорені подальшої діяльності пільноти Міксіке після завершення проекту, запропонували власні ініціативи щодо проведення заходів на платформі Міксіке у 2017-2018 н.р.
З особливим інтересом координатори слухали виступ заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея, який докладно зупинився на основних моментах нового Закону України "Про освіту", планах МОН України щодо впровадження освітньої реформи, розвитку електронного освітнього середовища України та місця у ньому освітніх плаформ подібних Міксіке.
 
Підсумком зустрічі стало підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та освітньою компанією MIKSIKE (Естонія).
 
Фото-звіт про подію можна переглянути
 
Навчальний посібник «Можливості комп’ютерних мереж на службу школі – книга для вчителів інформатики».
Автор: Ірина Бодня, методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської районної державної адміністрації, вчитель інформатики Гуляйпільського колегіуму «Лідер».
Рецензент: Людмила Чернікова, кандидат педагогічних наук, доцент, завідуюча кафедрою інформатики та інформаційних технологій КЗ «ЗОІППО» ЗОР.
 
Стрімкий розвиток сучасного світу комп’ютерних технологій вимагає оволодівати інноваційними ІКТ-технологіями людьми майже всіх професій. Тож навчання школярів комп’ютерній грамотності на сьогоднішній день стає запорукою їх успішного розвитку для успішного життя у суспільстві. Автор впевнена, що інтернет-ресурси забезпечують індивідуалізацію та диференціацію навчального процесу, підвищують мотивацію та сприяють формуванню всебічно розвиненої особистості. Ірина Василівна висвітлює різні аспекти використання можливостей комп’ютерних мереж в організації навчальної діяльності на уроках інформатики, надає практичні рекомендації для встановлення та налаштування програм управління комп’ютерним класом NetOp School та iTALC, локального сервера «Courier Mail Server». В посібнику розглянуто можливості соціальних сервісів Веб 2.0 глобальної мережі Інтернет для створення дидактичних матеріалів на підтримку вивчення навчального предмету: кросворди, ребуси, інтерактивні завдання LearningApps.org, онлайн форми тощо.
Посібник буде корисним для вчителів інформатики загальноосвітніх навчальних закладів та всіх, хто цікавиться сучасними комп’ютерними технологіями.
Замовити посібник можна за телефоном (050) 420-32-90, електронною поштою на адресу Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. або на сайт видавництва «Кругозір» (http://bookprint.net.ua/).
Зміст посібника:
   
 
Лист департаменту освіти і науки Полтавської ОДА від 03.10.2016 № 01-22/1835 - Щодо проведення фінального етапу XV Всеукраїнського турніру юних інформатиків у 2016/2017 н.р.
Лист No 2.1/10-1480 вiд 17.06.2016 - Про проведення фінального етапу ХV Всеукраїнського турніру юних інформатиків
3 червня 2016 року в Запорізькому ОІППО відбулося вручення дипломів спеціаліста про перепідготовку за спеціальністю "Вчитель інформатики" студентам заочної форми навчання групи Пінф-214.
 
Це вже другий випуск дипломованих фахівців на кафедрі інформатики та інформаційних технологій в освіті.
З успішним завершенням навчання випускників привітали перший проректор ЗОІППО Ястребова В.Я., проректор з наукової роботи Гура Т.Я., начальник навчального відділу Задорожкіна Я.С. та співробітники кафедри ІІТО.
В рамках Тижня науки кафедрою ІІТО було проведено 3 семінари, засідання творчої групи, засідання школи фахової майстерності, відкриття обласного V Медіафестивалю, взято участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції та Міжнародній промисловій виставці.
 
16 травня 2016 року на базі ЗОІППО відбувся семінар "Активізація пошукової діяльності учнів засобами квест-технології" (викладач Сокол І.М.). В семінарі взяли участь 23 вчителя - предметника навчальних закладів, які виявили бажання ознайомитись із сучасною інновацією.
Для учасників був проведений веб-квест "У пошуках скарбів" для занурення учасників у квестове середовище. Окрім знайомства з поняттям квесту, класифікацією та прикладами, на семінарі був представлений досвід вчительки російської мови та літератури Лукяненко Ю.В. (Запорізька гімназія № 47) та вчительки історії Марцих С.В. (Запорізький Січовий колегіум).
 
Цього ж дня 16 травня 2016 року у приміщенні Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося урочисте відкриття V-го Медіафестивалю для школярів «ЗНАННЯ – ДОРОГОВКАЗИ У МАЙБУТНЄ».
У заході взяли участь учні Запорізьких навчальних закладів, викладачі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, представники Запорізького Національного технічного університету. Всього було присутні 32 учня та викладача.
Цього року Медіафестиваль творчі роботи учнів будуть реалізовуватися за чотирма номінаціями: «Я обираю...», «Наука – поруч», «Відеотвір про відомого українського вченого», «Я зрозумів та розповідаю».
 
З вітальними словами до учнів звернулися:
- проректор з наукової роботи Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, д.псих. наук Гура Т.Є.
- директор Центру науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» - Едель М.Г.
- професор кафедри «Програмні засоби» Інституту інформатики та радіоелектроніки Запорізького національного технічного університету, к.т.н. Табунщик Г.В.
- координатор Всеукраїнського експерименту з упровадження медіаосвіти у навчальні заклади, доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, к.т.н. Іванов C.А.
 
Головну увагу виступаючих було зосереджено на тому, що номінації Медіафестивалю цього року орієнтовані на впровадження елементів освіти, спрямованої на поєднання науки, технології, інжінірінгу та математики, так званої STEM-освіти.
На відкритті демонструвалися медіатвори з науково-технічної тематики, зроблені учнями навчальних закладів іноземних країн.
Цього року партнером Медіафестивалю для школярів – 2016 виступила Запорізька торгово-промислова Палата та регіональне представництво компанії «КиївСтар».
 
18 травня 2016 року на базі кафедри ІІТО Запорізького ОІППО відбувся семінар «Використання можливостей систем управління навчанням у навчальному процесі». Учасників семінару привітали Швець Ю.О. – координатор регіонального освітнього проекту «Школа сучасних знань», Гура О.І. – проректор Запорізького національного університету, Глазунов В. – представник громадської організації «Запорізький вектор».
Важливою подією семінару стала презентація підтримки діяльності групи розробників системи дистанційного навчання «Школа сучасних знань» Громадською організацією «Запорізький вектор» та Благодійним фондом «Фонд добрих справ».
 
У семінарі прийняли участь 19 вчителів ЗНЗ Запорізької області, які обговорили питання:
- Методичні, організаційні, нормативні проблеми запровадження он-лайн технологій навчання в освітніх закладах.
- Підсумки роботи творчих груп зі створення профільних дистанційних спецкурсів в рамках реалізації регіонального освітньої програми «Школа сучасних знань».
- Досвід використання он-лайн технологій навчання в межах інформаційно-комунікаційного середовища «Школа сучасних знань».
- Організація та проведення «Огляду авторських електронних курсів програми «Школа сучасних знань»».
 
 
Також 18 травня 2016 року відбулося он-лайн засідання обласної творчої групи «Апробація та моніторингові дослідження якості підручників «Сходинки до інформатики» для 3 класу»». В заході взяли участь 14 вчителів, керівник творчої групи Іванісова С.І. – методист ЗОІППО.
Аналізуючи підручники 3 класу різних авторів, учасники творчої групи обговорювали такі вимоги: відповідність програмі, відповідність віковим особливостям, рівні завдань, реалізація самостійної роботи. орієнтація на ППЗ, методи та засоби формувального оцінювання учнів.
 
19 травня 2016 року на базі кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено школу педагогічної майстерності для вчителів інформатики в рамках постійнодіючого семінару «Управління процесом професійного саморозвитку вчителя-інформатики в умовах оновлення змісту освіти». Захід проводився під керівництвом старших викладачів ЗОІППО Собакар О.О. та Бабко Т.М., участь взяли 10 педагогів із 8 районів Запорізької області (Хортицький, Шевченківський, Пологівський, Мелітопольський, Гуляйпільський, Чернігівський, Вільнянський, м.Енергодар).
Під час проведення семінару були розглянуті питання:
- методичні рекомендації щодо проведення й оцінювання конкурсних випробувань для учасників обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2016»
- прийоми і методи ТРВЗ–технологій (теорія рішення винахідницьких задач) на уроках інформатики
 
19 травня 2016 доцент кафедри Швець Ю.О. прийняв участь у Четвертій міжнародній науково-практичній конференції «MoodleMoot Ukraine 2016. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle», яка проходила у Київському національному університеті будівництва і архітектури.
Тематика конференції охоплювала основні організаційні, технічні, технологічні, дидактичні, методичні питання використання LMS Moodle у загальноосвітніх і вищих навчальних закладах, в системі підготовки і підвищення кваліфікації працівників освіти у процесі неперервного навчання. Швець Ю.А. виступив з доповіддю «Moodle-курс «Розробка електронних курсів на платформі Moodle».
 
23 травня 2016 року кафедрою дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін спільно з кафедрою ІІТО було проведено WorkShop «Використання дидактичного потенціалу авторських веб-ресурсів вчителів математики – фіналістів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (доцент Склярова І.О. та ст. викладач Телятник К.В.). В рамках практичного семінару було проведено дослідження, в центрі якого була неоднозначна проблема якості дидактичних та методичних матеріалів для вчителя, що є у вільному доступі в сеті Internet. Робота в групі дозволила поглянути на проблему об'ємно, з різних, часом найнесподіваніших ракурсів та допомогла актуалізувати досвід, наявний в групі і інтегрувати новий погляд і розуміння даної проблеми. В заході взяли участь 18 вчителів.
 
24-25 травня 2016 року доцент кафедрі інформатики та інформаційних технологій в освіті Іванов С.А., к.т.н. взяв участь у Міжнародній виставці «Машинобудування. Металургія» науково-технічній виставці, мета якої знайомство з сучасними промисловими інноваціями. Також у роботі виставки взяли участь вихованці ЗНТТУМ «Грані» (методист Гезалова М.А.) та студенти Кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок ЗНТУ (к.т.н., доцент Пирожок А.В.).
На стенді були представлені розробки учнів та студентів. Зокрема, моделі промислових установок та робототехнічні прилади на базі конструктора LEGO. У процесі роботи виставки відвідувачі підтримували пропозицію освітян почати проект «Упровадження STREAM-освіти у Запорізькому регіоні» у формі створення STREAM-центру.
 
Фотоальбом Тижня науки-2016 кафедри ІІТО
Компания Epson предлагает мультимедийное оборудование для обеспечения кабинетов физики, химии, биологии, географии и математики в общеобразовательных учебных заведениях, которое отвечает современным требованиям и стандартам в образовании.
 
Теперь Epson и SMART Notebook вместеб, в каждом комплекте с интерактивным проектором поставляется бесплатное ПО Smart Notebook!
Подробнее об этом вы можете узнать у представителя Epson в г. Запорожье Новицкой Виктории (E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. )
 
А также акция от  Epson - за покупку акционного оборудования для образовательных целей вы получаете ценные и полезные подарки. Акция действует только для учебных заведений Украины.
 
Страница 1 из 9