• Тел: 061 236-30-99
  • Email: сiit.zp@gmаil.com
  • Ресурси:
Иванов Сергей

Прочитано 1540 раз

Обласний семiнар зi створення шкiльного медiахолдингу

Создан: Вторник, 25 Октябрь 2016 09:11
Оцените материал
(0 голосов)
20 жовтня 2016 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся семінар «Створення шкільного медіахолдингу». У роботі семінару взяли участь заступники директорів з виховної роботи та методисти районних/міських методичних кабінетів Запорізької області.
 
У рамках семінару розглядалися такі питання:
 - стан формування та розвитку сучасної медіаосвіти та медіаграмотності на етапі завершення Всеукраїнського експерименту;
 - проблеми упровадження медіаосвіти та медіаграмотності у навчальних закладах на сучасному етапі напружених інформаційних стосунків;
 - нові завдання медіаосвіти та медіаграмотності у контексті медіафілософії та медіа психології;
 - актуальність створення шкільного медіахолдингу як важливіший напрямок формування медіа обізнаних школярів;
 - обговорення типового Статуту шкільного медіахолдингу.
 
У рамках семінару було докладно проаналізовано хід реалізації Всеукраїнського експерименту з упровадження медіаосвіти у навчально-виховний процесс. Головну увагу було сконцентровано на проблемах медіаосвіти, медіаграмотності та медіа і інформаційної компетентності в сучасних умовах напруженої інформаційної війни. Керівник обласного семінару Іванов С.А. наполягав на важливості формування умінь аналізувати не факти та події, а процеси та явища. Він показав на конкретних прикладах як це відбувається. Розвиваючи цю тему, було сформульовано більше широке розуміння медіаосвіти, маючи на увазі актуальність виховання інтелектуальної компетентності.
 
Спираючись на такому підході, С.А. Іванов висунув як невідкладне завдання створення шкільних медіахолдингів, які можна розглядати як структуру шкільного самоврядування. Як приклад такого підходу було продемонстровано досвід НВК № 19 (м. Запоріжжя), з яким виступив учитель-організатор А.В. Єлькін.
Теоретичні погляди були переведені у практичну площину, шляхом обговорення типового Статуту шкільного медіахолдингу, який був розісланий заздалегідь. З метою розвитку цього напряму учасники семінару домовилися провести наступний обласний семінар у 2017 році.