• Тел: 061 236-30-99
  • Email: сiit.zp@gmаil.com
  • Ресурси:
Иванов Сергей

Иванов Сергей

27-29 травня 2019 року  відбувся тренінг "Візуалізація алгоритмічного мислення" у контексті STEM-освіти під керівництвом доцента ІТО Іванова С.А., в якому взяли участь учителі інформатики. Спочатку учасників тренінгу ознайомлено з основними напрямами розвитку STEM-освіти та актуальність формування і розвитку алгоритмічного мислення. На другому етапі слухачі ознайомились з програмними засобами візуалізації алгоритмічного мислення. По-перше, це графічний редактор ДРАКОН, який створює можливість графічного зображення будь-якого алгоритму. Слухачі набули знання на первісні навички роботи з елементами ДРАКОН-схем: дія, питання, вибір, цикли while і for.. Були створені алгоритми деяких задач зі шкільного курсу інформатики, зокрема, алгоритм Евклида та інші. Було також показано можливість застосування мови ДРАКОН для створення алгоритмів у навчальному процесі інших дисциплін, включаючи гуманітарні. Після освоєння мови ДРАКОН слухачі ознайомились з візуалізацією програмування мікроконтролера Arduino, на базі програмного середовища mlock 3, що використовує мову програмування Scratch 2.0. Слухачі створили базові проекти Arduino, змінюючи ті чи інші параметри проекту. На завершення слухачі ознайомилися з програмним середовищем Visual Python (VPython), яке створює умови  для більш ефективного опановування водночас програмування та природничих дисциплін. Було показано як можна використовувати VPython для розв'язання задач зі шкільного курсу фізики.
4 квітня 2019 року на базі комунального закладу «Дніпрорудненська гімназія «Софія» - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Василівського району Запорізької області відбулося проведення SТЕМ-марафону в рамках ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Розвиток сучасної природничо–математичної освіти: реалії, проблеми якості, інновації».
Учасниками заходу стали Патрикеєва О. (начальник відділу SТЕМ-освіти ДНУ «ІМЗО МОіН України»); Василашко І. (завідувач сектора підготовки вчителів SТЕМ-освіти відділу SТЕМ-освіти ДНУ «ІМЗО МОіН України», доповідь: Новій українській школі – нового SТЕМ-вчителя); Біда Д. (к.пед.н., доцент кафедри педагогіки комунального закладу «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Львівської обласної ради, доповідь: Ресурсний центр «Колосок» як складова SТЕМ-освіти в Україні). Науковий супровід марафону здійснювали: Ястребова В. (к.пед.н., професор кафедри менеджменту освіти і психології ЗОІППО); Гура Т. (д.псих.н., професор з наукової роботи та міжнародної діяльності ЗОІППО); Васильченко Л. (к.пед.н., доцент, завідувач кафедри дидактики та методик навчання природничо–математичних дисциплін ЗОІППО, доповідь: SТЕМ-освіта як умова підвищення якості сучасної природничо-математичної освіти); Іванов С. (к.тех.н., доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті ЗОІППО, доповідь: Концептуальні основи упровадження SТЕМ–освіти. Міжнародний досвід та українські реалії); Задорожна Н. (начальник відділу освіти Василівської районної державної адміністрації).
З вітальним словом до учасників заходу звернулися директор закладу освіти, заслужений учитель України Пилипенко В., заступник голови Василівської райдержадміністрації Зайцев В., в.о. ректора ЗОІППО Казачук А., начальник відділу STEM-освіти ДНУ «ІМЗО МОіН України»  Патрикеєва О..
Учасники марафону прийшли до висновку, що впровадження SТЕМ-освіти сприяє модернізації педагогічної, методичної, практичної підготовки та професійного росту вчителів. Учасники STEM-марафону  високо оцінили професіоналізм вчителів гімназії та рівень компетентності учнів.
 
 
 

 

 

23.02.18 відбулося засідання творчої групи "Створення шкільного медіахолдингу", до якої входять заступники директорів та вчителі медіаосвіти і медіакультури навчальних закладів, які, зокрема, беруть участь у Всеукраїнському експерименті з упровадження медіаосвіти. Чергове засідання відбулося на факультеті журналістики Запорізького національного університету за участю декана факультету к.п.н. Костюка В.В. та завдіуючих кафедр і провідних фахівців.
 
23.02.18 відбулося засідання творчої групи "Створення шкільного медіахолдингу", до якої входять заступники директорів та вчителі медіаосвіти і медіакультури навчальних закладів, які, зокрема, беруть участь у Всеукраїнському експерименті з упровадження медіаосвіти. Чергове засідання відбулося на факультеті журналістики Запорізького національного університету за участю декана факультету к.п.н. Костюка В.В. та завдіуючих кафедр і провідних фахівців.
 
Вітання учасникам творчої групи надіслала науковий керівник Всеукраїнському експерименті з упровадження медіаосвіти, заступник директора Інституту соціальної та політичної психології АПН України, доктор психологічних наук Любов Антонівна Найдьонова. Вона привітала учителів, які роблять творчий внесок до розвитку медіакультури учнів. Особливу увагу Любов Антонівна приділила увагу важливості розвитку системи шкільних медіахолдингів як інноваційної моделі медіаосвіти. Вона зазначила, що модель шкільного медіахолдингу є одним із тих проектів, які у Всеукраїнському експерименті проходять апробацію, і важливо зрозуміти особливості цієї моделі: вони дозволяють дітям набути досвід. Також вони дають можливість зрозуміти глибинні механізми функціонування медіаіндустрії на сучасному етапі.
 
Учасників творчої групи вітав декан факультету журналістики Віктор Володимирович Костюк, який звернув увагу на важливість творчого об'єднання учнів та вчителів в упровадженні медіаосвіти у межах системи виховної роботи з дітьми, з батьками, у позакласній роботі з багатьох предметів. .Він розповів про співробітництво запорізьких освітян і провідних фахівців факультету у межах Південноукраїнського центру медіаграмотності.
 
З короткою доповіддю виступив доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті ЗОІППО, координатор Всеукраїнського експерименту з упровадження медіаосвіти Сергій Аркадійович Іванов, який сформулював основну мету і завдання шкільних медіахолдингів. На його думку, шкільний медіахолдинг має стати частиною шкільного самоврядування, поєднуючи окремі медіаплатфіорми (сайт, газета, радіо, телебачення, фотостудія, анімаційна студія, кіноклуб і таке інше), розвиваючи творчі здібності учнів та залучаючи їх до відповідального ставлення до проблем, що виникають у кільному житті.
 
У процесі обговорення завдач створення шкільних медіахолдингів виступили вчителі навчальних закладів. Своїм досвідом поділився педагог-організатор ЗНВК № 19 Єлькін А.В., який представив досвід роботи шкільного медіахолдингу, існуючого вже кілька років. Він зазначив, що кожен клас випускає власну газету, крім того, вже більше 10 років випускається журнал «Вестник Мечты», ведеться Портал шкільної преси. За останні роки школяри беруть участь в щорічному міжнародному конкурсі есе "По ту сторону экрана".
 
Цікава доповідь учителя Енергодарського НВК "ДНЗ-ЗНЗ" №9 Калугіної Н. В. викликала неабиякий інтерес як у її колег, так і у фахівців факультету. Вона розповіла про досвід роботи дитячої телестудії, У навчальному закладі є медіазони, де діти знімають відео, монтують їх, готують тексти. Вчитель зазначила, що в дітей розвивається відчуття відповідальності, оскільки вони розуміють, що показувати глядачам потрібно правду, вони вчаться орієнтуватися у тому, що цікаво глядачеві, а також розвивають музичний смак, оскільки музичний супровід до відео діти обирають самостійно. Важливо підкреслити, що дитячі роботи щотижнево демонструються на місцевому телебачення.
 
Досвід роботи юних журналістів представила учителька Оріхівської гімназії №1 "Сузіря" Верещака Н.І., яка розповіла про своєрідну систему медіаосвіти у гімназії, яка відбувається у межах роботи батьківського комітету. координатором якого э учитель з медіаосвіти. На зібраннях комітету обговорюються поточні проблеми, які висвітлюються у шкільній періодиці, зокрема у газетах “Прометей” (вчительські та учнівські замітки), «Гімназист» (висвітлюється робота гімназійного самоврядування і загальногімназійні заходи), “Вісник” (газета батьківського комітету),«Барвінкові вісті» (вісник подій початкової школи), «Педагогічна криниця» (газета науково-методичної ради), INTERLINGUA (газета кафедри іноземних мов), а також газетами класів.
 
Дуже змістовну доповідь зробила заступник директора Запорізької гімназії № 6 Кузнецова О.І., яка в живій, яскравій формв намалювала творчу атмосферу, в якій педагоги і учні спільно створюють медіапроекти, сміливо освоюючи нові медіатехнології. Особливістю медіадіяльності у цьому навчальному заклады є те, що завдяки економічній системі самоврядування, допомозі благодійного фонду в кінці року клас може заробити від 300 до 2000 гривень. У коридорах школи є мультимедійні екрани, на перервах діти переглядають відео, а потім голосують за найкращий ролик.
 
З аналізом творчих робіт, які взяли участь у Медіафестивалі для учнів “Шкільні медіа — розвиток громади”, проведеного факультетом журналістики ЗНУ, вітсупили заступник декана з виховної роботи, к. філ. н., доцент кафедри видавничої справи та редагування Тяпкіна Н. І., доцент, завідувач кафедри журналістики, к. н. із соц. комунікацій Любченко Ю. В., доцент кафедри журналістики, к. філ. н. Тернова А. І., доцент кафедри журналістики, к. н. із соц. комунікацій Чабаненко М. В.
 
На завершення учасники засідання творчої групи домовились почати тіснішу співпрацю з фахівцями і студентами факультету журналістики Запорізького національного університету, зокрема, організовуючи виїзні засідання в містах області. І головною метою залишається створення шкільних медіахолдингів.
 
17 жовтня 2017 року на базі ЗОІППО під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся обласний семінар «Програми емуляції електронних та робототехнічних систем». У роботі семінару взяли участь учителі інформатики, природничих дисциплін та трудового навчання нашої області.
У рамках семінару розглядалися найважливіші питання використання програм емуляції та симуляції електронних та робототехнічних систем. Семінар мав три блоки: емуляційні програми, порівняльний аналіз цифрових лабораторій на уроках природничих дисциплін, цифрова лабораторні комплекси Vernier. У первому блоці демонструвались можливості програм емуляції роботи мікроконтролера Arduino. Учасники семінару ознайомилися з основами програмування електронних пристроїв на базі апаратно-програмної платформи Arduino: Fritzing, vbb4Arduino, TinkerCad.
 
У другому блоці керівник семінару провів порівняльний аналіз цифрових лабораторій, які використовуються на уроках природничих дисциплін:
 
На третьому блоці були продемонстровані можливості цифрових лабораторій платформи Vernier представниками фірми DIXI Education, а саме:
 - цифрова фізична лабораторія (для вчителя і для учня);
 - цифрова хімічна лабораторія (для вчителя і для учня);
 - цифрова біологічна лабораторія (для вчителя і для учня);
 
Представники DIXI Education повідомили про досвід використання цифрових лабораторій в навчальних закладах,зокрема у Запорізькій області.
На завершення семінару відбулося обговорення актуальних питань використання цифрових лабораторій на уроках природничих дисциплін. Зокрема, представники шкіл звертали увагу на недостатню готовність вчителів працювати з таким обладнанням. У загальному учасники семінару погодились продовжувати роботу у напряму ознайомлення освітньої спільноти з сучасними цифровими лабораторіями.
 
31.03-01.04.17 у Києві відбулася П’ята міжнародна науково-методична конференція «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи».
 
Організаторами конференції стали Міністерство освіти і науки України та Академія української преси (АУП). Аудиторія учасників – учителі загальноосвітніх навчальних закладів, науково-педагогічні працівники вищих педагогічних навчальних закладів, закладів післядипломної педагогічної освіти, співробітники бібліотек, науковці та працівники масмедіа, представники органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства, активісти молодіжних організацій.
 
У роботі конференції взяли участь:
 - Валерій Іванов, президент Академії української преси, проф., д-р філол. наук , Сюзан К. Фрітц, директор Регіональної місії Агентства США (USAID) в Україні, Білорусі, Молдові та на Кіпрі;
 - Вейн Шарп, директор Інтерньюс в Україні;
 - Маргарита Захарчук, локальний координатор Академії Deutsche Welle в Україні;
 - Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»;
 - Андрій Куликов, голова Комісії з журналістської етики;
 - Олександр Харченко, секретар Національної спілки журналістів України, генеральний директор Національного інформагентства «Укрінформ»;
 
Серед основних напроямів роботи конференції були такі:
 - медіаосвіта і медіаграмотність: інтегровані практики;
 - медіаосвіта і медіаграмотність в дошкільних навчальних закладах;
 - медіаосвіта і медіаграмотність у післядипломній та вищій педагогічній освіті;
 - медіаосвіта: моделі впровадження в позашкільних навчальних закладах;
 
Запрорізьку область було представлено пятьма учасниками, доповіді яких торкалися теоретичних питань формування медіаінформаційної компетентності (доцент, к.т.н. Іванов С.А.), а також питань практичної медіаосвіти. Зокрема, доповіді вчителів А.В. Єлькіна (ЗНВК №19) та А.О. Міщук (ЗК № 98) були присвячені питання організації роботи шкільних медіахолдингів. У доповіді учителя медіакультури КЗ "Січовий колегіум" П.О. Коваленка йшлся про SMM-просування бренду (школи, видання, радіо тощо), учитель ЗНВК № 19 Н.Ф. Мандзій розповіла про аудіовізуальні практики у формуванну медіаграмотності.
 
Впродовж двох днів відбувався обмін думками, теоретичними поглядами, практичним досвідом, а, головне, йшлася напружена робота у напряму формування змісту другого етапу експерименту упровадження медіаграмотності у навчально-виховний процес, з основними рисами якого познайомила заступник директора Інституту соціальної і політичної психології АПН України, д.псих. наук Л.А. Найдьонова.
 
27 березня у приміщенні Приазовской ЗОШ І-ІІІ ступеней № 2 відбувся черговий тренінг "Основи програмування апаратної платформи Arduino".
 
У процесі тренінгу вчителі інформатики, фізики та математики ознайомилися з призначенням, архитектурою та інтегрованим програмним середовищем апаратної платформи Arduino. Учасники тренінгу під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. виконали практичні навчальні завдання, програмуючи мікроконтролер Arduino для управління деякими проектами. Поряд з цим учасники тренінгу отримали знання щодо можливостей візуалізації алгоритмів (DRAKON), побудови віртуальних макетних плат за допомогою програми Fritzing та дидактичними особливостями застосування симуляторів платформи Arduino. Проведений тренінг став першим кроком на шляху до створення за ініціативою вчителя інформатики Шевченківської ЗОШ Дрібнохода Д.А. першого в області районного STEM-центру.
15 березня 2017 року на базі Пологівського колегіуму № 1 під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся перший тренінг «Основи програмування програмно-апаратної платформи Arduino».  У тренінгу взяли участь учителі фізики, математики та інформатики навчальних закладів Пологівського району.
 
У програмі тренінгу учителі ознайомилися з історією створення програмно-апаратної платформи Arduino, її архітектурою та інтегрованим програмним середовищем, прикладами проектів у різних галузях науки, освіти та побуту.
 
Отримав первісну інформацію щодо основних призначення та характеристик платформи Arduino, учасники тренінгу почали створювати свої проекти. Кожна група вчителів отримала мікроконтролер Arduino Uno, макетну плату, необхідні елементи електроніки та комплект дидактичних матеріалів.
 
У процесі практичної роботи учителі ознайомилися з основами програмування платформи Arduino, спостерігаючи за результат своїх дії на макетній платі.
 
Крім того учасники тренінгу отримали інформацію щодо програм симуляції електронних схем та програм візуалізації алгоритмів.
 
Цього був вже перший тренінг, який проводився у районі, попереду – ще тренінги в інших районах області.
 
10 березня 2017 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся другий семінар «Створення шкільного медіахолдингу». У роботі семінару взяли участь заступники директорів з виховної роботи, методисти районних/міських методичних кабінетів та вчителі Запорізької області.
 
У рамках семінару розглядалися такі питання:
 
- нові завдання медіаосвіти та медіаграмотності в умовах інформаційного протистояння;
- актуальність проведення творчих медіафестивалей;
- проблеми створення шкільного медіахолдингу на основі існуючого досвіду;
- обговорення структури та організації роботи шкільного медіа холдингу;
- обговорення типового Статуту шкільного медіахолдингу;
 
Програма семінару:
10.03 Організація та структура шкільного медіахолдингу 2год.
10.03 Зміст роботи шкільного медіахолдингу ( Сайт, газета, Радіо, ТБ, Кіноклуб, Анімаційна студія) 2год.
 
Тренінг учителів запорізьких шкіл «Основи програмування программно-апаратної платформи Arduino»
 
13 лютого 2017 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти під керівництвом доцента кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті, к.т.н. Іванова С.А. відбувся перший тренінг «Основи програмування программно-апаратної платформи Arduino». У тренінгу взяли участь учителі фізики та інформатики запорізьких шкіл.
 
У програмі тренінгу учителі ознайомилися з історією створення програмно-апаратної платформи Arduino, її архітектурою та інтегрованим програмним середовищем, прикладами проектів у різних галузях науки, освіти та побуту.
 
Отримав первісну інформацію щодо основних призначення та характеристик Arduino, учасники тренінгу почали створювати свої проекти. Кожна група вчителів отримала мікроконтролер Arduino Uno, макетну плату, необхідні елементи електроніки та комплект дидактичних матеріалів.
 
У процесі практичної роботи учителі ознайомилися з основами програмування Arduino, спостерігаючи за результат своїх дії на макетній платі.
 
Крім того учасники тренінгу отримали інформацію щодо програм симуляції електронних схем та програм візуалізації алгоритмов.
Страница 1 из 3