• Тел: 061 236-30-99
  • Email: сiit.zp@gmаil.com
  • Ресурси:
Сокол Ірина

Сокол Ірина

Оприлюднено план заходів щодо реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) до 2027 року. Документ визначає комплекс заходів, пов’язаних з формуванням і розвитком навичок науково-дослідницької та інженерної діяльності, винахідництва, підприємництва, ранньої професійної самовизначеності та готовності до усвідомленого вибору майбутньої професії, популяризацією науково-технічних та інженерних професій, поширенням інновацій у сфері освіти.
До 2023 року заплановано розробити: цикл відеолекцій для вчителів фізики, математики і початкових класів зі STEM-освіти; новий зміст STEM-освіти для здобувачів загальної середньої освіти (державні стандарти, типові освітні та навчальні програми предметів та інтегрованих курсів, курсів за вибором) та позашкільної освіти (навчальні програми гуртків, секцій та інших творчих об’єднань). Протягом 2021-2025 років планується здійснити дослідження та підготовку рекомендацій з використанням методик STEM-освіти в закладах освіти.
4 березня відбудеться національний етап змагань з усного рахунку Прангліміне, на який запрошено 176 учасників з різних областей України. Змагання відбудуться у декілька етапів: 13:00-14:00 Чомучки (1-3 класи); 14:00-15:00 Дослідники (4-6 класи); 15:15-16:05 Дівчата та хлопці (7-11 класи); 16:10-17:00 Сеньйори та Сеньйорити.
Інформація щодо проведення змагань в Запорізькій області буде оприлюднена пізніше. Слідкуйте за новинами. Обласні координатори: Чернікова Людмила Антонівна, Сокол Ірина Миколаївна. 
З 9 по 12 лютого в рамках проведення заходів до Міжнародного дня безпечного Інтернету кафедра інформатичної та технологічної освіти провела вікторину «Сучасні загрози та терміни пов’язані з ними». 500 учасників курсів підвищення кваліфікації відповіли на 20 запитань та в ігровій формі познайомились з багатьма загрозами та сучасними термінами, зокрема: екран-вуайерізм, номофобія, цифровий детокс, лайкери, хайтери, кеш-треппінг, клікбейт та багато інших. Розробник вікторини: Сокол І.М., доцент, к.пед.н. кафедри інформатичної та технологічної освіти, координатор проєкту «Безпечний Інтернет». Вікторина проводилась за допомогою сервісу Quizizz.
Учасники, які з однієї спроби правильно відповіли на 18-20 питань отримають е-дипломи. Отже, наші переможці: Сірий Ігор, Зленська Альона, Кликова Карина, Холод Анна, Соловей Ірина, Шадура Ірина, Білан Наталя, Стрижак Зінаїда, Калінінська Олена, Філоненко Ірина, Назаренко Лілія, Вініченко Світлана, Захаріна Юлія, Горбачова Юлія, Панченко Наталія, Павлова Оксана, Юзва Ріта, Вуйцик Ольга, Брегеда Сергій. 
З 18 січня по 03 лютого проведено перші у 2021 році КПК вчителів трудового навчання та курсу "Технології" у дистанційному форматі. Учасники успішно виконали змістовну програму модулів, ознайомилися з нормативно-правовим забезпеченням освітнього процесу та опанували основи сучасних технологій навчання. Слухачі, також долучилися до статистичного дослідження - анкетування. Навчання завершили 21 вчителів. Куратор групи: Лукачевич А.Ф., співробітник кафедри інформатичної та технологічної освіти. 
Дякуємо всім учасникам та викладачам!
 
Третій тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» буде проведений у дистанційному режимі. Фінальні змагання в номінаці] «Трудове навчання» відбудуться з 14 до 22 квітня 2021 року. Учасники проходитимуть наступні випробування: «Дистанційний урок» (технологічна карта); «Майстер-клас»; «Методичний практикум»; «Дорожня карта творчого проєкту» (номінація «Трудове навчання»).
Члени журі впродовж третього туру теж працюватимуть дистанційно. Але, щоб колегіально оцінювати роботу учасників конкурсу, їм доведеться приїхати до Києва. Організацію роботи журі з дотриманням законодавства України в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19 покладено на Державну наукову установу «Інститут модернізації змісту освіти».
До 150-річниці від дня народження видатної української письменниці Л.Українки упродовж лютого 2021 року ЗОІППО проводить мережеву акцію «Вічно живий голос!». Акція проходить в дистанційному форматі на платформі методичного портала ЗапоВікі, координатор акції – Людмила Крижко, методист методичного відділу ЗОІППО. В межах акції її учасники в командному та індивідуальному форматах мають ознайомитись або поновити власне знайомство з явищем мережевих акцій, особливостями їх підготовки та проведення. Одним з індивідуальних завдань є створення відеоролику з власним читанням (декламуванням) поезії Лесі Українки.
29 січня 2021 року Кірою Стадниченко, старшим викладачем кафедри ІТО був проведений онлайн майстер-клас на тему «Як створити простий відеоролик». Учасниками заходу стали 59 бібліотекарів закладів освіти області. Онлайн-консультація була проміжним етапом програми інтернет-семінару "Технологічні аспекти мистецтва створення мережевої акції", матеріали семінару та консультації можна переглянути в блозі «Шкільна бібліотека в меді@просторі», також посилання на матеріали консультації розміщені в програмі акції на ЗапоВікі.
З нагоди Міжнародного дня безпечного інтернету Програма академій Cisco та провідні університети України за підтримки Інституту модернізації змісту освіти, запрошують школярів 8-11 класів приєднатись до Safer Internet Day Challenge 2021. З 1.02 до 1.03 учням пропонується: протестувати безпечність своєї поведінки в цифровому світі – пройти короткий тест; перевірити знання основних термінів з Кібербезпеки – показати кращий час у навчальній грі, ніж однокласники; довести свій рівень компетенцій – отримати цифровий бейдж за курсом Академії Cisco “Вступ до Кібербезпеки”. Участь в ініціативі безкоштовна і доступна як для груп учнів під керівництвом викладача, так і для індивідуальних учасників. Для доступу до контенту заходу кожен учасник реєструється окремо. Реєструйтесь в класі, який підтримує Запорізький національний університет, за посиланням:
Адміністрація Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради повідомляє про відкриття з 18.01.2021 р. індивідуальної реєстрації на тренінги для підвищення кваліфікації педагогічних працівників за всіма основними напрямами, визначеними «Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» (Постанова КМУ №800 від 21.08.2019).
18 січня відбулась презентація освітнього проєкту School_Z, який орієнтовано на реалізацію дистанційного та змішаного навчання учнів 5-9 класів м.Запоріжжя. Проєкт розробляється авторськими колективами вчителів м.Запоріжжя під координацією Центру професійного розвитку педагогічних працівників Запорізької міської ради. Партнерами проєкту є ЗОІППО та ТОВ «Нові знання». Основна мета – створення онлайн платформи з розміщеним електронним освітнім контентом для викладання всіх навчальних предметів у 5-9 класах, які повинні відповідатимуть Державній програмі, сучасним вимогам, матимуть інтерактивний характер та використовуватимуть різний формат подання навчального матеріалу.
Наразі створена платформа для дистанційного навчання почала працювати в тестовому режимі для апробації створених ресурсів. Даний проєкт стане додатковоюпідтримкою для учнів, батьків та вчителів ЗЗСО м.Запоріжжя. В презентації взяли участь заступник міського голови Пустоваров А., директор Департаменту освіти і науки ЗМР Романчук С., директор ЦПРПП ЗМР Коваленко Т., в.о. ректора Запорізького ОІППО Казачук А., проректор Запорізького ОІППО Чернікова Л., директор ЗГ № 71 Терновська Л., директор ЗГ № 93 Гаркуша О., вчитель ЗЗО № 58 Бойко М., педагогічна спільнота, ЗМІ.
З 2 по 6 лютого відбулась зимова сесія «STEM-школа – 2021»! Упродовж 5 днів інтенсивного онлайн-навчання на платформі Українського проєкту «Якість освіти» понад 60 спікерів поділилися своїми ідеями, досвідом і готовими кейсами методичних матеріалів, зокрема: Розвиток професійної компетентності педагогів з питань STEM-освіти; STEM’имо онлайн!; Від незвичайної хімії до STEАM-проєктів; STEM-освіта, ґендер, руйнування стереотипів – новомодні поняття чи реалії сучасного життя та багато іншого. 
Співробітники інституту та вчителі Запорізької області також взяли участь в ролі спікерів та презентували цікаві теми: STEM-проєкт: від ідеї до втілення (Аджимян О.Р.); Micro:bit як сучасний інструмент навчання (Сокол І.М., Ченцов О.М.); Переваги використання цифрових лабораторій в освітньому процесі (Швець Ю.О., Фролов Д.О.); STEM-освіта як основа розвитку критичного мислення, життєвих компетентностей на уроках української мови та літератури (Мазакова О. А.); Партнерська взаємодія класного керівника зі здобувачами освіти 10-Б класу засобами цифрових технологій (Савченко О.Б.); Упровадження STEM-освіти: з досвіду роботи (Коваль Р.А., Закаблукова С.О., Кваша Л.В.); Упровадження елементів STEM-освіти на уроках математики (Чепурненко О.В.).
Страница 1 из 39