• Тел: 061 236-30-99
  • Email: сiit.zp@gmаil.com
  • Ресурси:
Иванов Сергей

Прочитано 1833 раз

Конференція «SТЕM – світ інноваційних можливостей»

Создан: Пятница, 28 Октябрь 2016 22:21
Оцените материал
(0 голосов)
25 жовтня 2016 р. о 17:00 у Київському Палаці дітей та юнацтва у межах Восьмого міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті» та Четвертої міжнародної виставки «World Edu» відбулася Конференція «SТЕM – світ інноваційних можливостей». Тема Конференція: «Посилення ролі SТЕM-освіти в реаліях модернізації сучасної школи».
 
З вітальним словом та доповіддю «Посилення ролі SТЕM-освіти в реаліях модернізації сучасної школи» виступила Олена Олександрівна Патрикеєва, начальник відділу STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України.
 
У своєму виступі доповідачка звернула увагу на актуальні завдання упровадження STEM-освіти в умовах модернізації сучасної школи. Вона розповіла про роботу робочої групи з питань упровадження STEM-освіти в Україні. Зокрема, надано інформацію про чергове засідання робочої групи, на якому було вирішено взяти за основу План заходів щодо впровадження STEM-освіти в Україні на 2016-2018 роки з усіма висловленими доповненнями.
 
З доповіддю «Міський STEM-центр. Мета та проблеми створення» виступили Іванов Сергій Аркадійович, к.т.н., доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті КЗ «Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти» ЗОР та Хвастик Михайло Володимирович, директор Комунарського районного центру молоді та школярів.
 
У першій частини доповіді С. А. Івановим було актуалізовано питання розробки «ядра знань» у загальному напрямі STEM-освіти. Було запропоновано формування цього «ядра знань» у трьох напрямах: Людина, Природний та неприродний світ, Суспільство. У процесі складання «образу світу» через вказані напрями використовуються знання з фізики, математики, хімії, інжинірингу. У другій частини доповідачі розповіли про мету та проблеми створення першого міського STEM-центру. Було представлено інформацію про цей проект, ознайомлено з найближчими планами. Було також оголошено перелік обладнання, яке планується для роботи STEM-центру.
 
Доповідь «Освітня робототехніка як складова SТЕM-освіти» Дзюба Сергій Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель інформатики, вчитель-методист НВК №141 «ОРТ» м. Київ.
 
У своєї доповіді доповідач детально розповив про досвід роботи навчального закладу у сфері освітньої робототехніки, розглядаючи її як складову STEM-освіти. Основну увагу доповідач звернув на особливості упровадження освітньої робототехніки для учнів різного віку. Було продемонстровано відео та презентації, які відображають діяльність навчального закладу у цьому напрямі.
 
Старший науковий співробітник відділу SТЕM-освіти Інституту модернізації змісту освіти, к.п.н. Наталія Олександрівна Гончарова представила доповідь «Використання ігрових технологій в SТЕM-освіті».
 
Доповідачка звернула увагу на особливий напрямок розвитку SТЕM-освіти, зв’язаний з використанням ігрових технологій. В основному доповідачка ознайомила присутніх з освітніми ресурсами, які дуже швидко розвиваються у наш час.
  • Коментарии

  • похожие материалы

  • еще в этой категории

  • еще в этой категории

Вы не имеете прав для размещения коментариев

Опубликовано в STEM-освіта