• Тел: 061 236-30-99
  • Email: сiit.zp@gmаil.com
  • Ресурси:
Иванов Сергей

Прочитано 1248 раз

Засідання творчої групи "Створення шкільного медіахолдингу"

Создан: Вторник, 27 Февраль 2018 09:30
Оцените материал
(0 голосов)
23.02.18 відбулося засідання творчої групи "Створення шкільного медіахолдингу", до якої входять заступники директорів та вчителі медіаосвіти і медіакультури навчальних закладів, які, зокрема, беруть участь у Всеукраїнському експерименті з упровадження медіаосвіти. Чергове засідання відбулося на факультеті журналістики Запорізького національного університету за участю декана факультету к.п.н. Костюка В.В. та завдіуючих кафедр і провідних фахівців.
 
Вітання учасникам творчої групи надіслала науковий керівник Всеукраїнському експерименті з упровадження медіаосвіти, заступник директора Інституту соціальної та політичної психології АПН України, доктор психологічних наук Любов Антонівна Найдьонова. Вона привітала учителів, які роблять творчий внесок до розвитку медіакультури учнів. Особливу увагу Любов Антонівна приділила увагу важливості розвитку системи шкільних медіахолдингів як інноваційної моделі медіаосвіти. Вона зазначила, що модель шкільного медіахолдингу є одним із тих проектів, які у Всеукраїнському експерименті проходять апробацію, і важливо зрозуміти особливості цієї моделі: вони дозволяють дітям набути досвід. Також вони дають можливість зрозуміти глибинні механізми функціонування медіаіндустрії на сучасному етапі.
 
Учасників творчої групи вітав декан факультету журналістики Віктор Володимирович Костюк, який звернув увагу на важливість творчого об'єднання учнів та вчителів в упровадженні медіаосвіти у межах системи виховної роботи з дітьми, з батьками, у позакласній роботі з багатьох предметів. .Він розповів про співробітництво запорізьких освітян і провідних фахівців факультету у межах Південноукраїнського центру медіаграмотності.
 
З короткою доповіддю виступив доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті ЗОІППО, координатор Всеукраїнського експерименту з упровадження медіаосвіти Сергій Аркадійович Іванов, який сформулював основну мету і завдання шкільних медіахолдингів. На його думку, шкільний медіахолдинг має стати частиною шкільного самоврядування, поєднуючи окремі медіаплатфіорми (сайт, газета, радіо, телебачення, фотостудія, анімаційна студія, кіноклуб і таке інше), розвиваючи творчі здібності учнів та залучаючи їх до відповідального ставлення до проблем, що виникають у кільному житті.
 
У процесі обговорення завдач створення шкільних медіахолдингів виступили вчителі навчальних закладів. Своїм досвідом поділився педагог-організатор ЗНВК № 19 Єлькін А.В., який представив досвід роботи шкільного медіахолдингу, існуючого вже кілька років. Він зазначив, що кожен клас випускає власну газету, крім того, вже більше 10 років випускається журнал «Вестник Мечты», ведеться Портал шкільної преси. За останні роки школяри беруть участь в щорічному міжнародному конкурсі есе "По ту сторону экрана".
 
Цікава доповідь учителя Енергодарського НВК "ДНЗ-ЗНЗ" №9 Калугіної Н. В. викликала неабиякий інтерес як у її колег, так і у фахівців факультету. Вона розповіла про досвід роботи дитячої телестудії, У навчальному закладі є медіазони, де діти знімають відео, монтують їх, готують тексти. Вчитель зазначила, що в дітей розвивається відчуття відповідальності, оскільки вони розуміють, що показувати глядачам потрібно правду, вони вчаться орієнтуватися у тому, що цікаво глядачеві, а також розвивають музичний смак, оскільки музичний супровід до відео діти обирають самостійно. Важливо підкреслити, що дитячі роботи щотижнево демонструються на місцевому телебачення.
 
Досвід роботи юних журналістів представила учителька Оріхівської гімназії №1 "Сузіря" Верещака Н.І., яка розповіла про своєрідну систему медіаосвіти у гімназії, яка відбувається у межах роботи батьківського комітету. координатором якого э учитель з медіаосвіти. На зібраннях комітету обговорюються поточні проблеми, які висвітлюються у шкільній періодиці, зокрема у газетах “Прометей” (вчительські та учнівські замітки), «Гімназист» (висвітлюється робота гімназійного самоврядування і загальногімназійні заходи), “Вісник” (газета батьківського комітету),«Барвінкові вісті» (вісник подій початкової школи), «Педагогічна криниця» (газета науково-методичної ради), INTERLINGUA (газета кафедри іноземних мов), а також газетами класів.
 
Дуже змістовну доповідь зробила заступник директора Запорізької гімназії № 6 Кузнецова О.І., яка в живій, яскравій формв намалювала творчу атмосферу, в якій педагоги і учні спільно створюють медіапроекти, сміливо освоюючи нові медіатехнології. Особливістю медіадіяльності у цьому навчальному заклады є те, що завдяки економічній системі самоврядування, допомозі благодійного фонду в кінці року клас може заробити від 300 до 2000 гривень. У коридорах школи є мультимедійні екрани, на перервах діти переглядають відео, а потім голосують за найкращий ролик.
 
З аналізом творчих робіт, які взяли участь у Медіафестивалі для учнів “Шкільні медіа — розвиток громади”, проведеного факультетом журналістики ЗНУ, вітсупили заступник декана з виховної роботи, к. філ. н., доцент кафедри видавничої справи та редагування Тяпкіна Н. І., доцент, завідувач кафедри журналістики, к. н. із соц. комунікацій Любченко Ю. В., доцент кафедри журналістики, к. філ. н. Тернова А. І., доцент кафедри журналістики, к. н. із соц. комунікацій Чабаненко М. В.
 
На завершення учасники засідання творчої групи домовились почати тіснішу співпрацю з фахівцями і студентами факультету журналістики Запорізького національного університету, зокрема, організовуючи виїзні засідання в містах області. І головною метою залишається створення шкільних медіахолдингів.
 
  • Коментарии

  • похожие материалы

  • еще в этой категории

  • еще в этой категории

Вы не имеете прав для размещения коментариев

Опубликовано в STEM-освіта