• Тел: 061 236-30-99
  • Email: сiit.zp@gmаil.com
  • Ресурси:
Иванов Сергей

Прочитано 1913 раз

VІ Міжнародна науково-практична конференція

Создан: Среда, 09 Декабрь 2015 20:27 Последнее изменение Среда, 09 Декабрь 2015 21:02
Оцените материал
(0 голосов)
VІ Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні технології навчання обдарованої молоді»
 
3–4 грудня в Національній академії педагогічних наук України розмовляли про ефективні підходи і технологічні рішення щодо застосування інноваційних технологій освіти обдарованої молоді, зокрема йшлося про методологію STEM-навчання. Організували конференцію Національний центр «Мала академія наук України», Інститут модернізації змісту освіти МОН України та Інститут обдарованої дитини НАПН України. 253 фахівці освітньої галузі з дев’ятнадцяти областей України, Білорусії, Російської Федерації, Швеції та Ізраїлю взяли участь у заході. Програма конференції містила пленарні доповіді, секційні виступи і майстер-класи.
 
З докладом «Методологічні засади науково-орієнтованої освіти» виступив науковий керівник конференції, заступник директора з наукової роботи НЦ «МАНУ», доктор технічних наук Олександр СТРИЖАК.
Старший науковий співробітник НЦ «МАНУ», кандидат педагогічних наук Валентина ДЕМ’ЯНЕНКО розповіла про трансдисциплінарність як стратегію організації дослідницької діяльності учнівської молоді.
З особливостями проектуванням навчальних курсів та електронних підручників як інноваційного засобу у навчанні ознайомила науковий співробітник НЦ «МАНУ», кандидат філологічних наук Галина БАРВІЦЬКА.
Про сутність, проблеми і перспективи STEM-освіти доповіли директор Intel з корпоративних справ і зв’язків з урядовими установами в Україні та країнах СНД Тетяна НАНАЄВА, начальник відділу STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти МОН України Олена ПАТРИКЕЄВА, учений секретар НЦ «МАНУ», старший науковий співробітник, кандидат педагогічних наук Ірина САВЧЕНКО, директор Рівненської Малої академії наук Олександр АНДРЄЄВ, завідувач кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук Людмила КЛИМЕНКО.
Під час конференції відбулися майстер-класи на тему «Організація науково-дослідницької діяльності учнівської та студентської молоді з використанням засобів інформаційно-освітнього простору».
 
У другий день заходу учасники відвідали лабораторний центр «МАНЛаб», діяльність якого презентував завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ», кандидат педагогічних наук Ігор ЧЕРНЕЦЬКИЙ. Також учасникам конференції представили всі напрацювання науковців «МАНЛаб» і концептуальне бачення наукової освіти для школярів, ознайомили з ефективними технологічними рішеннями, які вже пройшли апробацію під час МАНівських заходів і у системі навчання, створеної на основі використання цих технологій.
Цього ж дня функціонував майданчик офіційного представника Всесвітньої олімпіади з робототехніки ТОВ «Пролего», на якому було презентовано діяльність технічної студії «Винахідник». У цій студії діти віком від трьох до шістнадцяти років навчаються за допомогою конструкторів LEGO Education. Основним принципом освіти є «Навчання через дію»: члени «Винахідника» отримують знання у процесі побудови і дослідження моделей з конструктора.
Під час виступів і обговорень учасники конференції, зазначивши, що STEM-освіта має стати одним із пріоритетних напрямів розвитку освіти України, розробили кілька рекомендацій. Зокрема, необхідно визначити важливість розвитку напрямів науково орієнтованої освіти на основі модернізації математично-природничого і гуманітарного профілю освіти, а саме: переглянути зміст навчальних програм, підручників, методів і методик викладання в системі дошкільної, шкільної та позашкільної освіти щодо їхньої відповідності сучасним світовим вимогам і синхронізації з тематичними напрямами розвитку науки та технологій. Слід об’єднати зусилля всіх зацікавлених сторін щодо розвитку напрямів науково орієнтованої освіти й упровадження STEM-освіти, підготовки необхідного програмно-методичного забезпечення, кадрів і модернізації матеріально-технічної бази освітніх закладів. Треба проводити системні дослідження щодо розбудови STEM-освіти, розробляти і видавати навчально-методичні матеріали для педагогів, які працюють у сфері STEM-освіти. Також необхідно створити STEM-центри – платформи розбудови науково-орієнтованої освіти, – які забезпечуватимуть спільну роботу педагогів, дітей, викладачів вишів, науковців, дослідницьких лабораторій, інтерактивних наукових музеїв; створити комплекс заходів щодо популяризації STEM-освіти серед учнів, батьків, учителів і сформувати системи підтримки професійного самовизначення школярів. Не менш важливою є розробка рекомендацій щодо формування портфоліо навчальних досягнень учнівської молоді з метою його врахування під час вступу до закладів професійної освіти на відповідні спеціальності.
За результатами роботи конференції підготовлено до випуску збірник тез доповідачів і збірник наукових праць «Наукові записки Малої академії наук України» № 7.
  • Коментарии

  • похожие материалы

  • еще в этой категории

  • еще в этой категории

Вы не имеете прав для размещения коментариев

Опубликовано в STEM-освіта