• Тел: 061 236-30-99
  • Email: сiit.zp@gmаil.com
  • Ресурси:
Сокол Ірина

Сокол Ірина

Міністерство цифрової трансформації запустило для вчителів освітній серіал з цифрової грамотності на Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності. Про що серіал: як ефективніше організовувати заходи, зберігати та створювати файли, автоматично оцінювати завдання учнів та результативно організовувати роботи в групах? Для цього є безкоштовні онлайн-інструменти. Які та як ними користуватися?
Категорія: для новачків, тривалисть серії: 8-10 хвилин, кількість серій: 9. 
Щоб отримати доступ до перегляду всього серіалу, потрібно пройти тест на загальну цифрову грамотність. Він допоможе визначити рівень цифрових знань. Залежно від результату, відкриється доступ до цього серіалу, або організатори порекомендують які серіали потрібно подивитись, щоб підвищити рівень знань.
Програма Мережних академій Cisco, Кіберполіція України, компанія ERC та провідні університети країни за підтримкм Інституту модернізації змісту освіти, запрошують школярів 8-11 класів, учнів професійно-технічних ліцеїв та студентів коледжів приєднатися до онлайн-уроку Інтернет: як безпечно грати, навчатися і працювати.
- «Як хакери захищають Інтернет», спікер: Олексій Барановський, к.т.н., CISSP, CISM, CEH, CHFI,  доцент кафедри інформаційної безпеки Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського".
- «Небезпеки кіберпростору», спікер: Бараненко Роман Васильович, професор кафедри професійних та спеціальних дисциплін Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ.
- «Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей», спікер: Вікторія Іцкович, ERC, директор дивізіону архітектурних рішень, керівник напрямку ІТ-безпеки.
Найближчим часом будуть проходити різні освітні конкурси та заходи:
15-31.01 - Міжнародний зимовий бліц-конкурс з веб-дизайну та комп’ютерної графіки серед студентів та учнів
до 20.01 - Змагання в вправі «Букви», приурочине до Дня дитячих винаходів проєкту Міксіке
Лютий - вебінар  з mozaBook та mozaWeb
4-9.02 - Web STEM школа
7.02 - національний етап конкурсу усного рахунку Прангліміне
 
18 січня 2020 року на базі ЗОІППО та Мелітопольського навчально-виховного комплексу № 16 Мелітопольської міської ради пройшли обласні змагання з усного рахунку Прангліміне в межах реалізації міжнародного освітнього проєкту «Міксіке в Україні». 
Упродовж 50 хвилин 35 учасників змагались у п’ятиборстві (завдання п’яти різних майданчиків). Під час змагання заборонено використовувати калькулятор, підказки, Інтернет тощо, лише свої вміння усного рахунку. 7 лютого 2020 року відбудеться віртуальний національний етап змагань, де кращі учасники Запорізького регіону будуть змагатись за право представляти Україну у міжнародних змаганнях, які відбудуться 2 травня Вентспілс (Латвія). 
Координатори проєкту: Чернікова Л.А. - проректор з навчально-методичної роботи, к.пед.н., доцент; Сокол І.М. - к.пед.н., доцент кафедри ІІТО.
15 січня старшим викладачем кафедри КІІТО – Лукачевичем А.Ф. було проведено обласний науково-практичний семінар «STEAM-освіта та форми її використання у викладанні предмета «Образотворче мистецтво» та курсу «Креслення» для методистів районних відділів освіти, керівників команд ІІІ етапу олімпіади та керівників РМО відповідальних за викладання образотворчого мистецтва та креслення.
Під час проведення семінару були розглянуті питання: опрацювано зміст методичного та дидактичного забезпечення щодо підготовки та проведення ІІІ етапу учнівської олімпіади з предмета «Креслення»; проаналізовано шляхи та форми реалізації STEM-технології у закладах загальної середньої освіти; проведено тренінгове заняття за тематикою: STEАM-технології у практиці роботи вчителя образотворчого мистецтва та курсу «Креслення». 
Учасниками обласного науково-практичного семінару були представники м.Запоріжжя, Вільнянського, Токмацького, Оріхівського, Пологівського, Новомиколаївського, Мелітопольського районів (разом 8 учасників).
13 січня старшим викладачем кафедри КІІТО – Лукачевичем А. Ф. було проведено обласний науково-практичний семінар «Технології критичного мислення та їх роль у міждисціплінарному підході до реалізації завдань технологічної освіти» для методистів районних відділів освіти, керівників команд ІІІ етапу олімпіади та керівників РМО відповідальних за викладання трудового навчання та технологій.
Під час проведення семінару були розглянуті питання: опрацювано зміст методичного та дидактичного забезпечення щодо підготовки та проведення ІІІ етапу учнівської олімпіади з трудового навчання та курсу «Технології»; проаналізовано шляхи та форми реалізації STEM-технології у закладах загальної середньої освіти;  проведено тренінгове заняття за тематикою: STEM-освіта як сучасна педагогічна технологія.
Додатково, з повідомленнями про форми реалізації STEM-освіти у закладах загальної середньої освіти, виступили педагоги м.Мелітополя, Вільнянського району та м.Запоріжжя. Учасниками обласного науково-практичного семінару були представники м.Запоріжжя, Мелітополя, Гуляйполя, Якимівського, Вільнянського, Токмацького, Оріхівського, Михайлівського, Пологівського, Новомиколаївського, Гуляйпільского, Мелітопольського районів (разом 14 учасників).
З січня 2020 року на Кафедрі ІІТО працює новий співробітник: Лукачевич Андрій Федорович - старший викладач. Обов'язки: науково-методичний, інформаційний, організаційний супровід трудового навчання, "Технології", креслення.
14-15 січня 2020 року на базі ЗОІППО відбувся тренінг "Створення інклюзивного освітнього середовища в закладах освіти" для співробітників інституту. Тренери: Волошина Т.А., завідувач Запорізького обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, Копитін І.В., методист Запорізького обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти. 
Участь у тренінгу взяли: Чернікова Л.А., проректор з навчально-методичної роботи та Стадниченко К.В. старший викладач кафедри ІІТО. 
14 січня Запорізькою обласною радою було проведено селектор-PRO з теми «Цифрова дитина», на якому обговорювалися питання щодо розвитку, навчання й виховання дітей та підлітків у цифровому світі. В дискусії взяли участь представники обласної ради, виконавчого апарату Запорізької міської ради, освітяни, громадські діячі міста.
Чернікова Л.А., проректор з навчально-методичної роботи ЗОІППО представила огляд проблем цифровізації освіти: розвиток інформатичної компетентності учнів, створення цифрового середовища закладу освіти, рамка цифрової компетентності педагогів, цифрові інновації в освіті.
 
Обласні методичні рекомендації проведення ІІІ (обласного) етапу  олімпіади з інформатики (внесені зміни 14.01)
Наказ ДОН ЗОДА № 5 від 3.01.2020 Про проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських, обласних учнівських олімпіад у 2019/2020 н.р. та  підготовку до участі в ІV етапі 2020 року.
Лист ДНУ "ІМЗО" № 22.1/10-4588 від 24.12.2019 Про проведення III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2019/2020 н.р.
 
Страница 1 из 37